НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Ковачевић: Бошњаци блокирају Дом народа; БиХ већ два мјесеца у блокади

20/05/2024

Делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Радован Ковачевић рекао је данас да бошњачки делегати блокирају рад овог дома.

 

 

Ковачевић је рекао да је БиХ већ два мјесеца у потпуној блокади, јер је дом Дом народа блокиран због тог што су бошњачки делегати напустили посљедњу сједницу, јер „им се није свидио дневни ред“, а на којој је требало да се нађе и Приједлог закона о Уставном суду БиХ.

– До тога је дошло јер су делегати у Клубу Бошњака напустили посљедњу сједницу зато што им се није свидио дневни ред који је усвојен у складу са оним што је предвидио Пословник о раду Дома народа. Јако је битно подсјетити јавност да се ради о закону о Уставном суду БиХ – рекао је Ковачевић.

Он је навео и да су већ тада делегати из Клуба Хрвата јасно и отворено рекли да ће гласати против тог закона, што значи да би тај закон у Дому народа био оборен.

– Оно што нам рађа сумње због чега су блокирали Дом народа је да је сљедећа тачка требало да буду измјене Изборног закона. С обзиром да су напустили сједницу и срушили кворум, о томе се није могло одлучивати и није направљена могућност да се у парламентарној процедури ураде измјене Изборног закона БиХ – рекао је Ковачевић.

Он је навео да је то створило простор Кристијану Шмиту да „нешто намеће“ и дестабилизује политичке прилике у БиХ.

Ковачевић је рекао да нико не реагује на то што Дом народа не функционише, јер је неко одлучио да изађе са сједнице.

– Покушајте замислити какве би биле реакције САД-а и Европске уније да су то урадили делегати Срба – рекао је он.

Ковачевић је истакао да ће сутра бити одржана сједница Представничког дома Парламентарне скупштине и указао да сједнице Представничког дома, без рада Дома народа, немају апсолутно никакву снагу.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести