НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ковачевић: 20 милиона КМ за вртиће широм Српске, 10 милиона за Бањалуку

09/12/2024

Буџет предсједника Републике Српске се троши транспарентно, у највећој мјери је усмјерен на помоћ и подршку грађанима, удружењима и институцијама – рекао је портпарол СНСД Радован Ковачевић.

– Предложеним буџетом за наредну годину предвиђено око 20 милиона КМ за изградњу вртића широм Српске, од чега 10 милиона само за Бањалуку. Најмање 10 милиона КМ, што је дупло више од онога што би требало Бањалука да изгуби кроз солидарност са другим локалнима заједницама, иде за изградњу пет нових вртића – рекао је Ковачевић у Бањалуци.

 

Он каже да ће исто толико средстава бити издвојено и за изградњу вртића у другим локалним заједницама у Републици Српској, истакавши да је равномјеран развој свих локалних заједница приоритет предсједника Републике и других институција.

 

– Не смијемо заборавити да је Република снажна колико је снажна свака локална заједница и сваки човјек наше Републике – поручио је Ковачевић.

 

Ковачевић је напоменуо да се Кабинет предсједника одазивао и на химанитарне акције, те да је већину и иницирао предсједник Милорад Додик.

 

Једна од акција која се петнаести пут организује је и донаторско вече „С љубављу храбрим срцима“, која се ове године организује на иницијативу Савеза за ријетке болести Републике Српске с циљем увођења скрининга на спиналну мишићну атрофију код новорођенчади, а носилац пројекта је Универзитетски клинички центар.

 

– Није обавеза предсједника по Уставу да организује хуманитарно вече „С љубављу храбрим срцима’, али се ту на озбиљан и одговоран начин показује солидарност институција и свих грађана Републике Српске. Тако ће и ове године бити набављена опрема за УКЦ који се налази у Бањалуци и највише је на услузи овом граду – поручио је Ковачевић.

 

Указао је и на раније дато обећање градоначелника Драшка Станивуковића да ће изградити градску болницу у Бањалуци, а Ковачевић сматра да је на овај начин Станивуковић тврдио да УКЦ није довољно добар или није на услузи грађанима овог града.

 

– УКЦ је на услузи грађанима и на прави начин испуњава своју улогу – нагласио је Ковачевић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести