НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Уговор за запослене у јавним установама у области здравства – право на увећање нето плате до 25 одсто

31/01/2025

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић потписао је данас Посебни колективни уговор за запослене у јавним установама у области здравства Републике Српске са предсједницом Самосталног синдиката радника у здравству и социјалној заштити Републике Српске Зориславом Лукић, те Николом Чрнчевићем у име Синдиката здравства и социјалне заштите Републике Српске, за период од три године.

– Овим Посебним колективним уговором додатно су унапређена права радника у здравству у Републици Српској. Међу значајним одредбама уговора јесте ново право на увећање нето плате до 25 одсто за здравствене раднике у домовима здравља у изразито неразвијеним општинама, имајући у виду потребу да се и у најмањим срединама обезбиједи доступност здравствене заштите за становништво – наводи се у саопштењу.

 

Како се додаје у саопштењу, истовремено, у складу са захтјевима синдиката, предвиђено је повећање накнаде за ноћни рад са досадашњих 35 одсто на 40 одсто нето плате.

 

– Такође, накнада по основу рада на радном мјесту са повећаним ризиком повећана је са досадашњих 15 одсто на 20 одсто, уз утврђивање и минималног износа од два одсто за накнаду по овом основу. Предвиђено је и да радник има право на плаћено одсуство приликом смрти члана шире породице од два радна дана. Додатно унапређење положаја запослених постигнуто је и увођењем накнаде, односно повећања на нето плату возачима санитета, а коју су до сада имали само чланови медицинске пратње – додаје се у саопштењу.

 

Шеранић је истакао сталне помаке у погледу унапређења социо-економског положаја запослених у области здравства у Републици Српској, подсјећајући да ће медицинске сестре и техничари од јануарске плате добити повећање од 100 КМ у нето износу, а да од априла све раднике у здравству очекује и повећање плата од 10 одсто.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести