НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Важно да смо сабрани и да се боримо за политику коју заступамо

01/03/2025

Важно је да покажемо да смо сабрани и да се боримо за политику коју заступамо, како у Српској, Црној Гори тако и у Србији, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик на конференицији за новинаре након састанка са предсједником Скупштине Црне Горе Андријом Мандићем и послаником у Скупштини Црне Горе и предсједника Демократске народне партије Миланом Кнежевићем.

 

 

Он је нагласио да је велика побједа ове генерације политичара одбацивање територијалних префикса испред ријечи Србин.

– Ми смо Срби, гдје год живјели. Нисмо босански, косовски, црногорски. Може се рећи Срби из БиХ, али не може босански Срби – истакао је Додик.

Он ја навео да је од велике важности разумијевање које Мандић и Кнежевић имају за народ у Српској.

Важно је да се ми добро раузмијемо, Срби имају право на свој идентитет, своје окупљање, да размишљају и сањају своје политичке снове, да кажу да нису за рат и не желе никоме ништа лоше, али да не дамо да неко врши тортуру над нама – напомиње Додик.

Када је ријеч о тзв дану независности ФБиХ, Додик је истакао да не могу Српској да наметну тај празник, као што не могу ни да нам забране да славимо 9. јануар.

– Поред свега тог, ми желимо с њима да разговарамо – истакао је Додик.

Додик је још једном позвао политичко Сарајево на примјену Дејтонског мировног споразума.

– Ми смо у Дејтону добили право на Српску. Ви својим понашањем нас водите ван БиХ. Заборавите на /бившег америчког амбсадора у БиХ Мајкла/ Марфија – додао је Додик.

Како он наводи, Српска подржава територијални интегритет, у склади са Уставом.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести