НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Шулић: Сарајеву се неће остварити жеља да укине Српску

12/03/2025

Члан Главног одбора СНСД-а Денис Шулић рекао је Срни да је предсједник Републике Српске Милорад Додик имао политичку и подршку грађана током суђења и да ће је имати и даље, јер ни суђење, ни ово након њега није усмјерено лично против Додика, већ је алатка Сарајева у слабљењу Српске на путу ка остварењу њихове жеље – да је укину, што им се неће остварити.

 

 

„Остварење те жеље им никада нећемо омогућити због свих оних који су градили Републику Српску и због свих оних који живе и који ће живјети овдје“, нагласио је Шулић.

Он је рекао да предсједник Републике Српске Милорад Додик само штити Српску, њене надлежности, грађане и њихова права због чега су му судили и пресудили у Сарајеву, а сада покушавају покренути нове процесе, показујући тако властиту немоћ у политичкој утакмици.

„Овог пута су листу одговорних проширили и предсједником Владе Републике Српске Радованом Вишковићем и предсједником Народне скупштине Ненадом Стевандићем, поново само јер су радили искључиво оно што им је посао и обавеза по закону, али и према народу који им је дао своје повјерење и глас како би штитили и градили Републику Српску“, истакао је он.

Уколико је то Сарајеву референца за отварање поступака и привођења, нагласио је он, могу слободно да покрену поступке против свих званичника, јер се неће повући и попустити пред притисцима и предати све оно за шта су се грађани Српске борили, давали своја огњишта и животе.

„Наши грађани имају право на правну сигурност и заштиту и наша је обавеза да предлажемо и доносимо законе који ће им ту сигурност омогућити, а Устав Републике Српске претрпио је толико наметнутих измјена и вријеме је да буде донесен нови“, нагласио је он.

Шулић каже да се донесеним законима штите институције и грађани Српске, чувају надлежности Српске и могућност одлучивања грађана о властитој будућности.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести