НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Руководство Републике Српске је било и остало јединствено

17/03/2025

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић изјавио је данас да је руководство Републике Српске, за које је Суд БиХ издао налог за привођење било и остало јединствено.

– Заиста смо се поставили јединствено, значи и законодавна и извршна власт и инокосни орган као што је предсједник Републике. Ми смо имали дневне консултације, нисмо дозволи да нас подијеле и да нам било какав амбасадор убаци неки клип који би нарушио то јединство – рекао је он за ТВ Хепи и додао да је то разлог зашто су сви на унутрашњој потјерници у БиХ.

 

Навео је да није имао проблема са преласком границе и да је у Србију ушао уобичајено, без проблема.

 

Према његовим ријечима сви проблеми у БиХ, а и садашњи око руководства Републике Српске се заправо врте око имовине и руководство Републике Српске је ту и поставило црвену линију.

 

– Све се врти око имовине, као што је случај и са Украјином, односно минералима у овој земљи – рекао је он.

 

Истакао је да је све почело као политичка криза.

 

– Онда се развило као уставна криза, јер су они покушали да мијењају устав. У ФБиХ су мијењали Устав на 24 сата да би се изабрала влада и онда је њима то прешло у навику. Док Шмит није измијенио закон, нико од нас није имао проблема – навео је Стевандић.

 

Додао је да је направљена вин-вин ситуација по којој је Додик губитник у свакој варијанти, потписао или не закон који је донијела и прогласила Скупштине Републике Српске.

 

– Бићеш осуђен ако потпишеш и бићеш осуђен ако не потпишеш, тако да је та криза била већ готова. Значи, тог духа из боце је пустио Шмит – навео је он.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести