НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Станивуковић ће нас “спасити“ нон-пејпера

02/06/2025

Мјесто гдје се одлучује о Републици Српској по Драшку Станивуковићу је Сарајево и састанак ПИК-а. Тамо ће састанак међународних узурпатора уприличити Станивуковић са опозиционим колегама, а све у одбрани Републике.

 

 

По сопственом признању, градоначелник Бањалуке и шеф опозиционог ПДП-а, пред Нијемцима и Французима ће бранити Српску од њиховог нон-пејпера. Браниће је и пред Кристијаном Шмитом којег је сам гостио у Бањалуци као „незаобилазан фактор и политичку стварност“.

„За сваким столом за којим се говори о Републици Српској, мора се чути јасан, одговоран и досљедан глас Републике Српске. Наше мјесто је тамо гдје се одлучује, а наша дужност је да јасно говоримо истину, зато сам прихватио позив да говорим на састанку политичких директора УО ПИК-а. Судећи по нон-паперу који кружи европским институцијама, очигледно је да неки у Европи имају погрешно виђење Републике Српске. Умјесто дијалога и партнерства, најављује се колективна казна због потеза појединаца. То не смије постати ни порука, ни коначан исход, зато ћу искористити прилику да говорим о томе и пошаљем поруке да људи у Републици Српској не смију више плаћати цијену ничијих политичких одлука и потеза“, написао је Станивуковић на Иксу.

Не само да је Станивуковић судбину Републике Српске свео на сједницу ПИК-а у којем нема ни Русије, него је себи приписао легитимитет представника и бранитеља Српске.

И сада мало једноставније објашњење, недавно се појављује фамозни нон-пејпер непознатог аутора, наводно скован у Њемачкој и Француској. Папир на којем је представљен наводни план удара на Републику Српску. Да би спасили Републику, опозиционари ће пут Сарајева да се састану са заштитницима Дејтона, међу којима су Нијемци и Французи. У исто вријеме, међународна заједница „кува“ промјену власти у којој ће двије тројке, из Српске и ФБиХ, покушати да промијене састав Савјета министара.

Нешто раније су опозиционари заједно са Драшком Станивуковићем, Републику Српску заједно са федералном тројком бранили у Сарајеву пред шефом британске дипломатије.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести