НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Анђелковић: Српска озбиљна држава

22/12/2022

Република Српска је брзим формирањем Владе и институција потврдила да је стуб БиХ која би без Српске била незамислива с обзиром на неорганизованост која након октобарских избора влада у Федерацији БиХ, оцијенио је политички аналитичар Драгомир Анђелковић.

 

 

Он је навео да Српска у континуитету, без обзира на све стране притиске и мијешања, функционише као озбиљна држава, да у њој нема системских криза нити већих политичких проблема.

– Када прођу избори све се врати у нормалан колосек као у добро уређеним државама. С друге стране имамо ФБиХ у којој је много проблема, унутрашњих тензија и онда се то пројектује на БиХ. Република Српска је стуб БиХ и то вишеструки – рекао је Анђелковић Срни.

Он је навео да Српска досљедно поштује Устав и Дејтон и функционише стабилно као добро уређена држава.

– Незамислива би била БиХ да и Република Српска функционише хаотично и лоше као ФБиХ, а са друге стране, уместо да добије похвале од ЕУ и Запада, Српска се почесто суочава са разним оптужбама које су потпуно неосноване. Требало би критиковати оно што не функционише, а не оно што добро функционише – сматра Анђелковић.

Он је указао на то да у институцијама ФБиХ нису реализована уставна права која припадају Србима, да су Срби тамо потпуно маргинализовани, а да владавини хаоса доприноси чињеница да Хрвати и Бошњаци не могу ни о чему да се договоре.

– То је зато што Сарајево покушава да се понаша хегемонистички и да потпуно занемари права Хрвата. Федерација је доказ да ствари не могу да функционишу ако се не уважи принцип равноправности и ако се не поштује правна држава. С друге стране у Републици Српској су сви принципи равноправности испоштовани и она функционише – закључио је Анђелковић.

Посланици Народне скупштине Републике Српске изабрали су синоћ нову владу коју ће предводити премијер Радован Вишковић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести