НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Бањац: Покушавајући финансијски да дестабилизује Српску, Шмит не схвата да уништава своје чедо – БиХ

18/07/2025

Предсједник Народне партије Српске Дарко Бањац изјавио је за Срну да туриста Кристијан Шмит покушава финансијски да дестабилизује Републику Српску, а при томе не схвата да тиме уништава своје чедо из снова – државну заједницу БиХ.

 

 

– Њемачки туриста и поштовалац нацистичких вођа дошао је у БиХ да обиђе земљу у којој су нацисти поражени од слободарског народа. Када је спознао истину о борби за слободу једног народа, одбио је да плати таксу за боравак, него је одлучио да он наплати боравак. Све би ово било смијешно да није истинито и жалосно – рекао је Бањац.

Он је навео да је Нијемац Кристијан Шмит, у народу познат као најпознатији туриста у БиХ, пред очима те, већ нам знане какве, ЕУ, донио одлуку коју не може да доноси, грубо кршећи Устав државне заједнице БиХ, Дејтонски мировни споразум, као и основне постулате међународног права.

– Он је одлучио да дијели новац који не припада ни њему ни његовом народу, већ овој несретној БиХ и поносној Републици Српској. У намјери да изазове финансијску кризу, јер му изазивање политичке кризе није пошло за руком, господин туриста је очигледно то учинио с намјером да наплати свој боравак у БиХ. Умјесто да од своје позамашне плате учествује у враћању дуга, он је одлучио да уради супротно. Јер, по њему, сасвим је нормално да се новац уплаћује на рачун на Каналским острвима – вјероватно присјећајући се не тако давне прошлости – рекао је Бањац реагујући на наметнуту одлуку Кристијана Шмита да се средствима од акциза која припадају Републици Српској врши исплата словеначком „Вијадукту“.

Он је нагласио да један човјек, без икаквих образложења и правила, мимо свих прописа, кршећи Устав БиХ и међународно право, распоређује новац другог народа и земље у којој је – туриста.

– Па, то ни Ади није радио. Тешко Европи с њеним фелдмаршалима и осталим генералима. Али ме чуди да Француска ћути. Брижит, помажи… – додао је Бањац.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести