НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Благојевић: Шмит Српску третира као своју колонију; Имам задатак да обавијестим Трампа о неправди према српском народу

23/06/2025

Неизабрани бирократа Кристијан Шмит Републику Српску третира као своју колонију и зато ја имам задатак да информишем предсједника САД-а Доналда Трампа о неправди према српском народу, рекао је бивши гувернер америчке савезне државе Илиноис Род Благојевић, након састанка са предсједникиом Српске Милорадом Додиком у Палати Републике.

Благојевић је одговарајући на питање новинара РТРС-а, о политичком прогону предсједника Српске и предсједника САД-а, одговорио да је упућен у ситуацију у којој се налази предсједник Српске, усљед чега је, како он истиче, неизабрани бирократа одлучио да прогони легитимно изабране људе од стране свог народа, односно Милорада Додика.

 

– Ово је потпуно суопротно ономе што демократија треба да буде. У протеклих годину дана сазнао сам више о ситуацију у Српској. Морам да признам када сам био типични Американац, нисам знао шта се дешава. Иронија лежи што имате једну недемократску ситуацију у БиХ и Српској, која је настала због утицаја НАТО и Америке на Дејтон 1999. године. Ја сам тада улазио у политику, годину дана након потписа Дејтона изабран сам у амерички Конгрес. Тада сам био члан странке Била Клинтона, која је одлучила да интервенише у БиХ. Никада није постојала намјера да се тај споразум спроведе у дјело, него је постепено од српског народа узимано све што се могло узети, кроз напримјер бонска овлашћења – истакао је Благојевић.

 

Он сматра, као Американац српског поријекла, да ће моћи да разговара са Трамповом администрацијом о ситуацији у Српској, јер демократске вриједности и заједничка посвећеност подривена је на подручју Српске, од потписа Дејтонског мировног споразума.

 

– Шмит третира Српску као своју колонију, сам себи је дао одређене моћи и рећи било шта против њега, сада је кривично дјело. Важно је да људи знају да се то дешава. Сада је изгледа, по њему кривично дјело и то што се обиљежава Дан Републике Српске – каже Благојевић.

 

Он је додао да сматра да има задатак да информише амерички народ какво зло је учињено српском народу и његовом изабраном предсједнику.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести