НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ћосић: Послали смо поруку мира и љубави према Републици Српској

09/01/2023

Љубиша Ћосић, градоначелник Источног Сарајева, рекао је у Специјалу АТВ-а да сваки дио Републике Српске треба да добије органинизацију Дана Републике Српске.

 

 

Он је навео да је велики број грађана из цијеле Сарајевско-романијске регије и источне Херцеговине дошао и испратио свечани дефиле, и додао да је то је оно што заслужује српски народ.

„Сваке године прослава Дана Републике мора да буде боља и достојанственије. Драго ми је што је велики број грађана изашао на улице. Послали смо поруку мира и поруку љубави према Републици Српској, ово није прослава само само српког народа већ свих осталих народа које живе у Српској“, изјавио је Ћосић за АТВ.

Он је истакао да никад не треба заборавити како је стварана Република Српска и она је, додаје, стварана у сваком њеном дијелу.

„Срби Сарајева су бранили своје огњиште. Овај народ овдје у шест исочносарајевских општина зна која је цијена слободе, зна како је брањено Сарајево, морали смо га препустити али смо добили своју Републику Српску“, изјавио је Ћосић.

Он је симболично казао да је наш народ како птица Феникс која се издигла из пепела и поново кренула.

Захвалио је предсједнику Републике Српске Милораду Додику који је донио одлуку да прослава буде у Источном Сарајеву те припадницима МУП-а Српске који су, према Ћосићевим ријечима, изнијели велики терет и Одбору за обиљежавање Дана Републике Српске.

„Можемо имати боље пројекте али не можемо имати други народ. Показало се да, кад се људи удруже, све тече беспријекорно“, порчио је градоначелник Источног Сарајева.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести