НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Додик: Америчка амбасада није овлашћена да у име БиХ и њених народа договара рјешења

31/01/2024

Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да Америчка амбасада и њен амбасадор нису овлашћени да у име БиХ и њених народа преговарају и договарају било каква рјешења.

– Њихово уплитање у рад правосудног система, као и њихова улога у политичким процесима су очигледни. Без икакве задршке дају упуте правосудним институцијама како ће обављати свој посао – рекао је Додик, коментаришући саопштење Амбасаде САД у Сарајеву.

 

Каже да су се из Брисела посљедњих мјесеци чуле разне контрадикторности.

 

– Један дан су изражавали подршку једном рјешењу, да би другог дана критиковали исто. Нисмо спремни да допустимо да Марфи, који је наводно амерички амбасадор, у наше име води процесе и преко неког Шмита доноси одлуке које једино могу донијети изабрани представници народа. Бриселска администрација треба да покаже да је истина да жели суверену БиХ и да престане да слиједи сулуду Марфијеву причу. Нисмо спремни допустити да се неко игра с нама и експериментише с правом, законима и Уставом – навео је Додик.

 

Дејтонски споразум је каже, чињеница коју нико не може оспорити или обликовати онако како би то желио.

 

– Друге земље нека у својој кући распакују и обликују законе, право и правду. БиХ је рекла све што је имала. Долази неко ново вријеме и питање је дана када ћемо гледати неку нову међународну политику. Марфи и смутљивци слични њему, који су се упустили у криминалне активности са Шмитом, не могу овдје спровести оно што раде у Федерацији. Власт у Српској води одговорну политику и има могућност за доношење одлука и рјешења којима ће заштитити права свог становништва и заштитити Српску – каже Додик.

 

Могу да шаљу кога хоће, али то како наводи „неће ријешити ниједан проблем у БиХ“.

 

– Политика мијешања у унутрашња питања земље која би требало да буде суверена је непријатељска и њихова подршка рјешењима којима се стаје на страну једног народа води дестабилизацији не само БиХ, него и цијелог региона – истакаоје Додик.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести