НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Да би дошло до државног удара држава мора да постоји

03/04/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је државни удар лажна прича и да би до њега дошло у БиХ држава мора да постоји, што није случај.

– Ми бранимо Устав, а оптужени смо да га нападамо. Нико не жели да прочита шта у њему пише – рекао је Додик у интервјуу за „Независну газету“.

 

Предсједник Српске је указао да се политичко Сарајево придржава одлука странаца, а нигдје не пише да странац може да доноси законе.

 

– И суд и тужилаштво не могу да поступају, они су незаконити. У Сарајеву је питање бити или не бити. Али ми постојимо, имамо свој живот, територију, државу, владу, парламент, полицију, здравство, образовање и имамо људе који желе Републику Српску, а они немају – рекао је Додик.

 

Друга страна, каже Додик, нема БиХ коју сви желе.

 

– Имају само БиХ коју воле сљедбеници Алије Изетбеговића, који је саборац сљедбеника фашиста у Другом свјетском рату – рекао је Додик.

 

Он је навео да су Бошњаци без обзира из које странке долазе сљедбеници идеје Алије Изетбеговића у чијој је доктрини написано да када муслимани постану већина наступа вријеме шеријата.

 

– Запад у својој подршци то не сматра важним, а то је најважније – додао је Додик.

 

Он је указао да је вануставно Тужилаштво БиХ у служби идеје унитарне државе, засноване на политичком исламизму.

 

– Они хоће да управљају нама. Сваки дан политичари из Републике Српске изложени су прогону суда. Они мисле да нас застраше судом, а у ствари гомила лопова и улизица окупљених у тужилаштву чини кривично дјело нападајући политичке структуре – рекао је Додик.

 

Ако сада свргну руководство Републике Српске, истиче Додик, пашће систем Српске.

 

– Циљ њихове игре је уклонити ауторитете, поставити своје који ће под притиском Брисела пристати на све. Ја нисам Република Српска, како многи говоре, ја не штитим себе, штитим Српску и због тога имам огромне проблеме – навео је Додик.

 

Он је указао да је међународна заједница са Запада нарушила и погазила Дејтонски споразум који више не постоји, те да постоје и они који мисле да се тај споразум може одржати насиљем.

 

– Ми живимо са осјећајем окупације од оних који хоће унитарну државу и боримо се против њих политичким методама – рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести