НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Додик: Данас је почетак нове ере за Српску; Српска мора остати снажна и непoколeбљива

13/03/2025

Или ћемо вратити снагу или остати празна љуштура, данас је почетак нове ере за Републику Српску – навео је предсједник Републике Српске Милорад Додик на Иксу.

 

 

Додик је истакао да се покреће поступак за доношење новог устава, јер Српска мора бити снажна и непоколебљива.

– Или ћемо вратити снагу или остати празна љуштура – ми бирамо снагу! Устав није авантуризам, већ највиши акт једног народа и зато га доносимо пажљиво, уз јавну расправу и стручне анализе. Имамо годину и по да направимо устав који ће Републику Српску поставити тамо гдjе јој је мјесто – као равноправни ентитет у складу са Дејтонским споразумом, а не као потчињену територију коју злоупотребљавају политички и правосудни узурпатори – написао је Додик.

Додао је да ће нови устав ће обрисати све наметнуте амандмане којима је некадашњи високи представник Волфганг Петрич прекројио уставноправну структуру Српске, измишљајући механизме попут Вијећа народа и потпредсједника.

– Ово су била тешка времена, као што су и сада, али сада имамо прилику да исправимо неправду. За усвајање новог устава Српске не треба нам нико са стране. Ово је наш акт, наше право, наша одлука! Позивам све да учествују у јавној расправи – и Србе, и Бошњаке и Хрвате који живе у Српској. Ми никога не бришемо, али нећемо ни дозволити да нас бришу – навео је Додик.

Муслимани мисле, каже Додик, да ће поново добити подршку страног фактора, али вријеме се промијенило.

– ОХР је постао политички злочиначка организација! Кристијан Шмит није ништа друго него нелегални изасланик и његова судбина је јасна – срушићемо га и тужити! Српска се неће повиновати правилима која јој се намећу незаконито! По новом уставу БиХ неће имати право да спроводи своје норме тамо гдје ми не желимо. Нећемо бити покриће за њихове нелегалности! Република Српска се бори против муслиманског шовинизма и политичке доминације. Свјесно сам пристао да будем процесуиран да бих показао у каквој фарси живимо. Данас пријете притвором мени, премијеру Радовану Вишковићу и предсједнику Народне скупштине Ненаду Стевандићу. Хоћете нас ухапсити? Пробајте! Али шта ће бити за мјесец, два, кад не остварите своје жеље? – упитао је Додик.

Он је истакао да је Бањалука срце Републике Српске.

– Да ли ће по новом уставу бити и њен главни град, зависи од опозиције. Ако гласају против, остаће Сарајево. Нека народ зна ко ради за Српску, а ко за стране центре моћи! Ово је борба за будућност, за Републику Српску, која је јача него икада! И нећемо одустати! – поручио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести