НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Додик: Евентуална пресуда доказ кршења Устава; Реакција Српске у двије фазе

23/02/2025

Евентуална пресуда Суда БиХ биће доказ који показује кршење Устава БиХ, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик за телевизију Раша тудеј Балкан и најавио реакцију Републике Српске у двије фазе.

 

 

– У првој фази, Српска ће се борити за уставни поредак БиХ. Оно што имамо у пракси БиХ, нема у Уставу: нема војске, оружаних снага БиХ, нема СИПА, нема обавештајне службе, нема ни суда, нема ни тужилаштва, нема ни индиректних пореза, нема многих агенција, нема граничне службе БиХ – каже Додик.

Додаје да ће се све вратити на тај ниво, а након тога ће се донијети закон о изласку из уговора о оружаним снага.

– Ако Сарајево не пристане да се врати на Устав БиХ, Република Српска ући ће у другу фазу, која подразумијева излазак из Дејтонског споразума – поручио је предсједник Републике Српске Милорад Додик за телевизију Раша тудеј Балкан.

Нагласио је да ће се у другој фази директно обратити Србији као Република Српска, затражити да се направи споразум о конфедерацији Српске и Србије, а касније и о федерацији и монетарној унији са Србијом.

Објаснио је како се судски процес против њега води по захтјеву бивше америчке администрације и њеног амбасадора Мајкла Марфија.

Он је истакао да ће бити упорни у жељи за разговором из којег би био искључен међународни фактор.

– Ово је неиздржво, чини Бошњаке нервозним, јер не могу да наметну своје решење, ми бранимо неку нашу позицију, увјерени да ће то стати једног дана, па да моделирамо миран систем, сад сам увјерен да то не може никако, али сам довољан рационалан да кажем – имате прву фазу, вратите се на Устав – рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести