НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Одговорност – биће кључна ријеч у функционисању Владе и јавног сектора

24/12/2022

Влада Републике Српске у најскорије вријеме биће комплетирана. Дадо Доган и Драгослав Кабић који су, због саобраћајних незгода у којима су раније учествовали, тек изабрани поднијели оставку- добиће насљеднике. Ресор породице омладине и спорта припада Социјалистичкој партији, док ће умјесто Драгослава Кабића, Градски одбор СНСД-а Приједор предложити министра рада и борачко-инвалидске заштите, најавио је предсједник Републике и предсједник СНСД-а Милорад Додик. Поручио је да ће одговорност бити кључна ријеч у функционисању републичке Владе и јавног сектора Српске.

 

 

Немају ни једну законску препреку да обављају минстарске функције на које су изабрани. Због моралне, су, ипак поднијели оставке. Дадо Доган и Драгослав Кабић због грешке или непажње старе и четврт вијека, испоштовали су санкције правосуђа. Али и потписали иступницу из новоформиране Владе. Но, остају уважени чланови друштва. И партија које су их предложиле. Не без разлога. Драгослав Кабић, тек пунољетан приступио је Војсци Републике Српске. До посљедњег дана био је учесник Одбрамбено-отаџбинског рата, доказани патриота, друштвено- одговорна и високо морална особа, посвећена Српској.

– Мислим да смо претјерали у осуди тих људи јер су они већ издржали своје казне они су одужили оно што су морли и мислим да би требали да престанемо да помињемо њихова имена у том контексту. Кабић ће остати веома важан човјек и у нашој партији и ја ћу се потреудити да тамо гдје закон дозвољава буде важан руководилац ресора – поручио је Додик.

Након што су Догана и Кабића „окачили“ на стуб срама због нечега што се свим учесницима у саобраћају може десити, појединци су се окомили и на новоизабраног министра за просторно уређење, грађевинарство и екологију Бојана Випотника – дијете из мјешовитог брака – Хрвата и Српкиње. Дрзнули се да манипулишу његовом националном припадношћу. Из Уједињене Српске, чији је Випотник члан оштро одговарају.

– Ми сматрамо да је то квалитет јер се у тој кући славе оба Божића и оба Васкрса. Дирати у то, на сву срећу има малу дјецу од једне и три године па неће да пате ради свега тога, али то је примитивно прљаво и морбидно – истакао је Ненад Стевандић, предсједник НСРС.

Вријеме је да се почну уважавати људски квалитети, и да се престане са прављењем афера и тамо гдје их нема, поручили су предсједници Републике и Републичког парламента. А да ли ће „афера“ бити у најављеној анализи одговорности запослених и именованих у јавном сектору!? „Кроз прсте“ се неће гледати никоме.

– Имају седам дана директори у јавним предузећима да то заврше а након седам дана лете они. А ми ћемо направити систем контроле које ће показати у сваком предузећу на који начин се то дешава. Не знам колико тога је чињено, постоји велика прича о томе, ево сачекајмо седам до десет дана па ћемо видјети – додао је Додик.

Оштра осуда неодговорних појединаца у јавном сектору стиже и од предсједника ДЕМОС-а. Недељко Чубриловић вјерује да у редовима те странке нема оних који примају плате а не раде, или се не појављују на радним мјестима.

– Неко у ово вријеме кад је посао свакоме важан да се води на послу а не долази на посао заиста је то и неозбиљно и неодговорно и осуђујем то. Уколико се покаже да у мом будућем раду или ангажовању буде таквих сигурно њима мјеста неће бити у мом окружењу – наглашава Чубриловић.

Министри и директори републичких управа и управних организација добили су задатак да до 31. децембра раскину уговоре о раду са свим лицима која се воде као запослени, а не појављују се на радним мјестима. О овој појави републичке институције реаговале су по сазнању. Званичници вјерују да је ријеч ипак о спорадичним случајевима.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести