НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Природно што се Српска одужила професору Фригу

11/02/2023

Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да је сасвим природно што се Република Српска Орденом Крст милосрђа одужила шефу Центра за гинеколошку ендокринологију Универзитетске болнице у Бечу Петеру Фригу, који је први од љекара из Аустрије показао интерес за сарадњу са институцијама Српске.

 

 

– Најбоља могућа сарадња развија се годинама са нашим клиничким центром и сасвим је природно било да на овај начин Република Српска скрене пажњу на ту чињеницу и доктору додијели овако високо одликовање 9. јануара када славимо и обиљежавамо Дан Републике – изјавио је Додик након што је у Бечу уручио Орден доктору Фригу.

Он је додао да је раније договорено да први пут када буде долазио у Аустрију лично њему уручи ово одликовање.

– Захвалан сам професору за све што је учинио. Као што видим, већ најављује свој нови долазак у Бањалуку. Он је похвалио рад нашег клиничког центра, прије свега наших младих стручњака, доктора Бориса Гороње и других који раде са њим и у том погледу апсолутно сам захвалан и ово није крај наших односа – нагласио је Додик.

Фриго је захвалио предсједнику Републике Српске и Републици Српској за ово признање.

– Радујем се што ћемо у будућности заједно радити, радујем се због свега што смо до сада успјели и морам да кажем да је 50 медицинских радника из Републике Српске већ овдје у Бечу – навео је Фриго.

Он је додао да је био на отварању клинике при Универзитетско клиничког центра Репубике Српске у Бањалуци и да је присуствовао осталим догађајима послије епидемије вируса корона.

– Надамо се да ће бити нових догађаја, тако да сам захвалан и срећан због будуће сарадње – рекао је Фриго.

Уручењу ордена доктору Фригу, специјалисти гинекологије и акушерства, у Представништву Републике Српске у Бечу присуствовали су генерални директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске Владо Ђајић и шеф Представништва Младен Филиповић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести