НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Разговор на бази слова Дејтона и без наметања једини могућ

24/05/2025

БиХ на бази слова Дејтонског споразума је прихватљива, као и неке мале модификације, али не и наметања. То је једини начин да се разговара, изјавио је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

 

 

БиХ на бази слова Дејтона и неке мале модификације које би прихватили, може, друга БиХ не може. Изван правног промета дефинитивно мора да оде свака наметнута одлука Кристијана Шмита, што је услов за било клакав разговор. Ја не бјежим од разговора. Република Српска има своје представнике и они ће у њено име говорити. Ја сам уставно обавезан да представљам Српску, а они нека договарају са Шмитом шта год хоће, са нама неће договорити те будалаштине – рекао је Додик.

На поруке из Дејтона, као на оно што је говорио замјеник америчког државног секретара Кристофер Ландау, предсједник Српске је рекао да му је драго што у тим реченицама има то да не треба ништа да се намеће без обзира колико то њима у ФБиХ било глупо.

– Сад се чује став нове политике САД који каже да се њихова политика мијења и да се мора прилагодити времену. Наша политика се не мијења. Мислим да је једини начин да се преговара, разговара. На дневни ред треба ставити све што је наметнуто од изворног Дејтона до данас, све преиспитати, не у смислу да све мора да буде укинуто него прилагођено неком будућем времену – казао је Додик.

Додик је изјавио да вјерује да је то могућа варијанта, али ако они то неће, то је њихов проблем.

– Нећу намјерно да улазим у полемике са њима. Мој позив који сам изрекао на Народној скупштини остаје баш онакав – да разговарамо, да ограничимо вријеме да видимо може ли ова земља без наметања и силе да постоји. Морају се обезбиједити три конститутивна народа, што је јесте суштина Дејтона, а то се могло и чути – казао је Додик.

Додик је рекао да је Република Српска усвојила у парламенту Дејтонски мировни споразум, а они то никада нису, да је верификовала граничну линију између ентитета, док они то нису жељели да ураде, али причају да је то „лудачка кошуља“ коју треба мијењати и српску страну оптужују да руши Дејтон.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести