НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Срби имају право да бране своје позиције

28/01/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик истакао је да Срби неће рат и да он нема намјеру да ратује, али нека је са срећом ономе ко се усуди да уђе у Српску са било каквом формацијом.

Коментаришући Конаковићеве изјаве о одржавању мира, Додик је истакао како покушава да одржи ситуацију у складу са Дејтонским споразумом, који је досадашња америчка администрација срушила и учинила да Срби и Хрвати буду девастирани са становишта њихових капацитета.

 

– И они су сада нервозни. Морају легализовати нешто што није уставно и по Дејтону. Наравно да се неће легализовати. Немам намјеру ратовати. То је смијешно. Онај ко се усуди да уђе у Републику Српску са било каквом формацијом нека му је са срећом – рекао је Додик.

 

Додик је рекао и да Република Српска чак хипотетички може донијети одлуку да пошаље своје снаге у Федерацију БиХ, али да се у ФБиХ о томе не може договорити.

 

Не може се чак ништа, каже, урадити ни са војском, подсјетивши да о тим стварима одлучују три члана Предсједништва.

 

– Можда двојица хоће рат, али један сигурно неће. О каквим ви стварима причате, о некој паравојсци. Њима је Додик проблем јер има свој став, а њима је задано, Бошњацима, да је Додик проблем. Зашто – рекао је Додик.

 

Логично им је, навео је Додик, да кажу БиХ по сваку цијену, без Српске и конститутивних народа, гурају опцију „један човјек, један глас“.

 

– Када кажемо да не може тако, кажу да хоћемо рат. Срби неће рат, али имају право да бране своје позицију. Бошњачки политички представници су побјесњели – рекао је Додик.

 

Додик је нагласио да се осјећа добро и да то никога не треба да брине.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести