НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Додик: Злоупотреба Тужилаштва и Суда БиХ – муслиманска ујдурма против српских националних интереса и Српске

19/03/2025

На сцени је потпуна злоупотреба Суда и Тужилаштва БиХ који су антиуставне категорије и заиста је цинично да они покушавају да кажу да неко руши уставни поредак, а њих самих нема у Уставу. Ово је муслиманска ујдурма против српских националних интереса и Републике Српске, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик током разговора са предсједником НСРС Ненадом Стевандићем.

– Дакле, то је нешто што је њима задња линија те конфронтације и ми морамо да наставимо даље да се боримо против таквог неуставног суда и злоупотребе тог суда. С друге, стране ни у једном закону нема кривичног дјела којим се прописује ово због чега они покушавају да Вас, мене, предсједника Владе и неколико министара процесуирају – навео је Додик.

 

Додик је поручио да ће Република Српска наставити даље са провођењем закона који су усвојени, без обзира што у Сарајеву од тога покушавају да направе основу за конфликт.

 

– Знам да сте били на путу, да је било обавеза везано за неке приватне ствари. Овдје се направила нека атмосфера, али је веома важно да смо овдје. Морам да кажем да сте пратили овдје ситуацији у Српској. Настављамо да проводмо политике које је усвојила НСРС – навео је Додик Стевандићу током разговора.

 

Додик је истакао да се и у прошлости могло видјети да су виђење Србе изгонили, јурећи их правосудно.

 

– То је било и у вријеме бивше СФРЈ, комунистичког режима. И увијек су настојали гонити оне које су они процијенили из сарајевске чаршије у неком тренутку. Ми немамо друге. Мислим да је ово правилно одабрана политика НСРС, а већ сутра смо заказали неке наше активности – навео је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести