НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

“Кажњавање скупова попут оног у Бужиму – најбоља превентива”

12/01/2023

Окупљање бошњачких удружења у Бужиму под заставама такозване Армије БиХ и уз покличе „Алаху екбер“ потврда је континуитета понашања Бошњака, и то не само у том мјесту већ и у другим дијеловима Федерације БиХ (ФБиХ), а кажњавање таквих скупова била би најбоља превентива, изјавио је Срни директор Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица Милорад Којић.

 

 

Он је рекао да јучершање окупљање у Бужиму представља поруку мржње и потврђује да у ФБиХ и даље живи идеја да је дозвољено убијати и протјеривати Србе са њихових вјековних огњишта, оцијенио је директор Републичког центра за истраживање рата.

„Бошњаци на тај начин производе трауму код српских логораша и породица које су под тим покличем претрпјеле најгоре облике тортуре код жртава. Под тим покличима су и одсијецане српске главе на озренско-возућком ратишту и убијани Срби у рату у БиХ“, истакао је Којић.

Он каже да такве поруке не могу допринијети помирењу и суживоту, већ изазивају узнемиреност српских жртава рата и њихових породица у Републици Српској и могу да се протумаче као лоше поруке за будућност.

У Бужиму су се јуче окупила бошњачка удружења под заставом такозване Армије БиХ, који су узвикивали „Алаху екбер“, увреде на рачун Срба и Републике Српске, те носили ратне заставе. Скуп је одржан поводом 30 година од акције такзоване Армије БиХ „Муња“.

Слике ратних униформи и „зелених беретки“ као и претходних година, изгледали су узнемирујуће.

У Тужилаштву БиХ води се истрага због дешавања у Бужиму из прошле године.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести