НОВОСТИ

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Словенац је задужио српски род: Узео авион од командира кукавице и полетио да брани српско небо |

УКРАО ОД УСТАША ВОЗ ПУН СРБА, И ПОЈУРИО ПУТ СРБИЈЕ: Овог човјека ИСТОРИЈА НЕ СМИЈЕ ДА ЗАБОРАВИ! |

КОМАНДОВАЛО СЕ „ЗА МНОМ“, А НЕ „НАПРИЈЕД“ 5 ствари које нисте знали о Церској битки: Како је „мала” земља поразила велику силу! |

БОРИО СЕ ЈУНАЧКИ ЗА СРБИЈУ, А ЗАВРШИО КАО НАЈГОРИ НЕПРИЈАТЕЉ: Понижаван у дубокој старости! Тужан крај најмлађег српског војводе |

СРПСКИ ВОЈВОДА БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ „У рату се лако губи глава, али се лако губи и образ“ |

Којић: Ове игре нису нешто ново, сигуран сам да су договорене са Шмитом

18/10/2024

Посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине Милорад Којић сматра да се протестом против Кристијана Шмита у Сарајеву ствара привид да нису само Срби против њега, те наводи како је сигуран да су то Бошњаци договорили са Шмитом.

Којић је рекао да је сагласан са тим да Шмит треба да оде из БиХ јер нема статус високог представника.

 

– Суштински се разликујемо у томе да неко ко није добио легитимитет и потврду Савјета безбједности УН не може да буде високи представник и обавља такву функцију у БиХ – рекао је Којић Срни.

 

Он је изразио увјерење да протест у организацији Асоцијације независних интелектуалаца „Круг 99“ представља само привид да Шмит не испуњава интересе Бошњака, те да се тиме реализује заједнички договор и ствара привид о његовој објективности.

 

– Ове игре нису нешто ново у смислу Бошњака када је у питању „Круг 99“. Сигуран сам да су заједно договорене и осмишљене са Шмитом – рекао је Којић.

 

Он се осврнуо и на захтјев предсједник Асоцијације „Круг 99“ Адија Куленовић да се именује нови високи представник, чиме је у ствари признао да Шмит није именован и да нема легитимитет.

 

– Вјероватно, не желећи то да каже, потврдио је да Шмит нема легитимит и да не може да обавља позицију за коју се лажно представља – оцијенио је Којић.

 

Асоцијација независних интелектуалаца „Круг 99“ организовала је јуче протест испред зграде ОХР-а у Сарајеву као израз незадовољства намјером Кристијана Шмита да се пред Европским судом за људска права обрати поводом пресуде у предмету „Ковачевић“.

 

Неколико стотина грађана блокирало је саобраћај и скандирало „Шмите одлази, напоље, напоље“.

 

Окупљени су носили транспаренте на којима је писало „Спроведите пресуде Европског суда за људска права“.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести