НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Којић: Срби у Сарајеву непожељни и као гости

15/01/2023

Директор Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица Милорад Којић рекао је Срни да су напад на Србе и вријеђање дјеце на фудбалском турниру у Сарајеву само један у низу инцидената у граду у којем се показује да су Срби непожељни, не само они који су рођени ту и протјерани, већ и они који долазе као гости.

 

Милорад Којић

 

Којић је истакао да је ријеч о политици 90-их година, која је подразумијевала вријеђање, физичко малтретирање и прогон Срба из Сарајева, а да је посебно забрињавајуће што такве поруке данас долазе од дјеце.

„Видимо генерације које нису одрастале и нису биле рођене у периоду када се спроводило етничко чишћење Срба у Сарајеву, да им је остављено насљеђе којим се уче да је потребно мрзити Србе. Та идеја није пристуна само у Сарајеву већ читавој БиХ. Жеља Бошњака деведесетих година била је етнички чиста, муслиманска БиХ, а та идеја, нажалост, живи и данас“, истакако је Којић.

Он је нагласио да је потребно реаговати и санкционисати одговорне за чин у Сарајеву, али да се у претходном периоду показало да не постоји воља за тим, бар када је ријеч о кажњавању злочина над Србима.

„Управо и оно што је радило и правосуђе на нивоу БиХ и Хашки трибунал. Злочини над Србима остали су некажњени, што је служило као порука Бошњацима и млађим генерацијама да је дозвољено малтретирање, силовање и убијање“, додао је Којић.

Он сматра да никог због тога не треба да се чуди зашто су и како Срби у Сарајеву и у остатку Федерације БиХ сведени на статистичку грешку.

„Да се то десило у Бањалуци вјероватно би читава свјетска јавност, сви амбасадори реаговали, али, колико сам видио, изостала је реакција и туриста у БиХ, али и осталих амбасада, што показује да постоји тиха и прећутна сагласност међународне заједнице“, закључио је Којић.

Једна особа из Београда повријеђена је ножем у хотелу у сарајевском насељу Илиџа, када је јуче нападнута група родитеља младих фудбалера Фудбалског клуба „Звездара“ из Београда који учествују на међународном турниру.

Нападу је претходио још један инцидент када је група осмогодишњака из Сплита скандирала „Убиј Србина“ за вријеме утакмице против српских вршњака.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести