НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ковачевић: Европски парламент треба да санкционише Шмита и стране судије у БиХ, а не Додика

18/01/2023

Европска унија не може да уведе санкције предсједнику Републике Српске Милораду Додику без конценсуза свих чланица и до тога, сигуран сам не може да дође. Они треба да санкционишу Кристијана Шмита и стране судије у БиХ, рекао је Радован Ковачевић, савјетник предсједника Републике Српске.

 

 

Ковачевић је коментаришући резолуцију коју су усвојили посланици Европског парламента, а у којој се позива на увођење санкција предсједнику Републике Српске и другим високорангираним званичницима Српске због, како је наведено, „сецесионистичке реторике и поступака у БиХ, укључујући и обиљежавање празника које је Уставни суд БиХ прогласио неуставним“ рекао да ово нису добре поруке.

– Желимо да направимо дијалог са ЕУ. БиХ је и кандидат за чланство у ЕУ, и то није начин да се комуницира са демократски изабраним лидерима једне земље – нагласио је Ковачевић.

Ковачевић је позвао Европски парламент да уколико стварно имају толико жељу да некога у БиХ санкционишпу због угрожавања интегритета и суверенитета онда треба да почну од међуанродног фактора.

– На првом мјесту је Кристијан Шмит, па онда стране судије у Уставном суду БиХ, и још одређени страни представници који умјесто грађана и њихових демократских представника константо донесе одлуке и то одлуке које су веома често супротне Уставу БиХ и Дејтонском мировном споразуму. Поновићу да Шмит остаје у БиХ без икаквог легитмитета. Овакве ствари су потпуно неозбиљне – рекао је Ковачевић.

Ковачевић је нагласио да, ако су они почели називати нарушавањем територијалног интегритета то што Милорад Додик ради, да заштити Устав БиХ, да штити Дејтонски мировни споразум, онда смо, како каже у великом проблему.

– Потпуно смо сигурни да они у својим земаљама траже да се поштује устав, као што Додик и сви ми из Републике Српске тражимо да се поштује Устав онако како је написан, а не како неко жели – закључио је Ковачевић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести