НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Ковачевић: Никшић и Конаковић хаос који су изазвали у Сарајеву покушавају пренијети у Бањалуку

21/02/2026

Најава да СДП, НиП, НЕС, ПДА и Напријед сутра у Бањалуци потписују споразум о заједничком наступу на изборима у Републици Српској је чиста провокација, бјежање из Сарајева и покушај прављења хаоса у Бањалуци Српској, рекао је за РТРС портпарол СНСД и српски делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Радован Ковачевић.

– Замислите, Елмедин Конаковић, Нермин Никшић и још неки партнери, а да нема никога од представника такозване „Наше странке“, планирају сутра да потпишу коалициони споразум баш у Бањалуци. Па они у Бањалуци немају никога ко гласа за њих, немају апсолутно никакву подршку и овдје је евидентно да они бјеже из Сарајева, гдје су створили хаос и гдје не смију да организују било каква окупљања, па покушавају да праве хаос у Бањалуци и Републици Српској – нагласио је Ковачевић.

Поручује да такве најаве сигурно неће проћи те позвао све институције Републике Српске да се понашају озбиљно и одговорно.

– Поручујем да њима на такав начин није мјесто у Бањалуци и Републици Српској. То нису странке из Републике Српске и немају подршку грађана Српске, нити могу да пређу цензус у Републици Српској – јасан је Ковачевић.

Додаје да је евидентна намјера провокације Републике Српске.

– Покушају да створе стање нереда и хаоса, те да протесте које су створили у Сарајеву премјесте у Бањалуку и Републику Српску – рекао је Ковачевић.

Упитао је како би то било да странке из Републике Српске потпишу платформу у Сарајеву

– Како би било да ми позовемо све странке из Републике Српске да у Сарајеву потписујемо платформу о самосталности Републике Српске? Како би они реаговали? Њима није мјесто у Бањалуци из тих разлога. Нека своје ствари завршавају тамо гдје их грађани бирају – закључио је Ковачевић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести