НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Ковачевић: Српској потребан стабилан СДС, али је тужно да су се подијелили на оне који су за Шмита и оне који су више за Шмита

14/07/2025

Републици Српској је потребан стабилан СДС, али је тужно да су се подијелили на оне који су за Кристијана Шмита и оне који су више за Кристијана Шмита, рекао је за РТРС српски делегат у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Радован Ковачевић.

 

 

– Републици Српској, а можемо слободно рећи, власти па и СНСД- у потребна је стабилна Српска демократска странка, тако да нам сигурно није драго што се овако нешто дешава – истакао је Ковачевић реагујући на неопозиву оставку на мјесто предсједника СДС-а Милана Миличевића.

Са друге стране, додаје Ковачевић, „оно што морам да кажем да је јако тужна ситуација да у једној, некада великој патриотској странци не постоји апсолутно ни један једини глас који би рекао – људи, али ми не можемо са Шмитом“.

– Они су успјели да се подијеле на буквално двије, три или четири једнаке фракције, а да нико није проблематизивао, њихову не могу рећи, националну политику, него непостојање националне политике. Да нико није рекао, људи станите – ако је потпуно јасно да је Кристијан Шмит овдје нелегално, и да је он овдје дошао да ради против Републике Српске, па не можемо ми са тим Шмитом који јуриша на Српску – поручио је Ковачевић.

Наводи да остаје тужна чињеница да су се они подијелили по принципу оних, који су за Шмита и оних који су више за Шмита, а да се нико међу њима није опредијелио за Српску.

– То је оно што је тужно и вјерујемо и надамо се да ће се то у будућности промијенити. Тренутно оно што видимо није баш оптимистично, јер је побиједила струка, која је чини ми се више за Шмита, а мање за Српску – нагласио је Ковачевић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести