НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ковачевић: Узрок цијеле кризе у БиХ је Шмит; Српска ради све у складу са Уставом и Дејтонским споразумом

08/03/2025

Узрок цијеле кризе у БиХ је Кристијан Шмит, рекао је у Јутарњем програму РТРС телевизије делегат у Клубу Срба Дома народа ПС БиХ Радован Ковачевић.

 

 

– Шмит је у ову земљу дошао непозван и без легитимитета. Нико га није звао. Према Анексу 10, све стране се морају усагласити о високом представнику, а то нико није урадио – појаснио је Ковачевић.

Подсјећа да Шмита није именовао ни Савјет безбједности Уједињених нација.

– Он је странац без легитимитета који је сам себи дао за право да дестабилизује БиХ. Сви његови потези су прорачунати. Његова кључна мета је Република Српска и кључни људи Републике Српске – навео је Ковачевић.

Нагласио је да Шмит има антидејтонске циљеве – срушити Српску и њено руководство.

– Наше акције су реакције и у складу са Дејтонским споразумом. Народ већ 20 година на изборима бира Милорада Додика. Дио међународног фактора стално покушава да „скине“ Додика. Па су помагали и опозицији. Покушали су и криминализацију. Ништа нису успјели – јасно је поручио Ковачевић.

Навео је да су онда рекли да мора одговарати ко год не поштује одлуке Кристијана Шмита.

– А нико их не поштује. Предсједник Српске је доказао да поштује Устав и због тога су му судили у Суду БиХ који дјелује мимо Устава. Нема нигдје у свијету да се некоме суди зато што поштује Устав – навео је Ковачевић.

Ковачевић истиче да Суд и Тужилаштво БиХ немају утемељене у Уставу.

– То је и мишљење Венецијанске комисије – каже Ковачевић.

Коваћевић је рекао да се Српска суздржавала од акција, али да нису Мајкл Марфи и Кристијан Шмит.

– Српска жели мир. Могу нас оптуживати да рушимо Дејтонски споразум ако имају аргументе, а немају ни један аргумент – јасан је Ковачевић.

Наводи да Српска све раду у складу са Дејтонским споразумом и надлежностима.

Ковачевић каже да посљедња порука државног секретара САД Марка Рубија о БиХ има два дијела.

– Кључна порука Рубија је да позива на конструктиван дијалог у БиХ. И ми на то позивамо и све на бази Устава и Дејтонског споразума – рекао је Ковачевић.

Међутим, како истиче Ковачевић, једна страна одбија дијалог.

– И то је проблем. Они чекају да међународни фактор заврши посао у њиховз корсти и да заврше са Српском. Ми ћемо и даље да објашњавамо да се против нас боре они коју жељели све осим да побједи Доналд Трамп. То су људи који су подржавали Џоа Бајдена и Камалу Харис – истакао је Ковачевић.

Нагласио је да ће Српска наставити да води полиитку у интересу нашег народа.

– Желим да позовем и припаднике СИПА да поштују закон и да пређу у МУП Српске. Очуваћемо мир и стабилност,. Наш позив за дијалог остаје – закључио је Ковачевић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести