НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Меморандум о сарадњи Музеја жртава геноцида у Београду и Меморијалног центра Српске

30/07/2025

У Београду је данас потписан Меморандум о сарадњи Музеја жртава геноцида у Београду и Јавне установе Меморијални центар Републике Српске.

 

 

Меморандум, који ће обухватити ближу научну сарадњу и реализацију пројеката на очувању памћења на страдање српског народа у 20. вијеку, потписали су вршиоци дужности директора Музеја у Београду Бојан Арбутина и Меморијалног центра Српске Денис Бојић.

Бојић је рекао да је заједничко дјеловање двије институције окренуто ка будућности и образовању будућих генерација, додајући да институционално и лично имају обавезу да раде на очувању културе сјећања.

Он је истакао да је заједничка обавеза двије институције документовање и рад на култури сјећања о страдању српског народа у протеклих стотину година и геноциду који је над њим почињен.

Арбутина је рекао да овај меморандум означава нову етапу сарадње Музеја жртава геноцида са институцијама Републике Српске која ће означити чување сјећања на невино пострадале претке и историјски процес страдања током 20. вијека.

– Овај меморандум ће прије свега значити да се повежемо, упознамо, размијенимо идеје, знање и искуства, да заједно организујемо бројне програмске активности, попут изложби, предавања, научних скупова, документарних филмова и бројних других које ће очувати памћење на наше невино настрадале претке – рекао је Арбутина.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести