НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Минић: Замполи ће на праве адресе однијети пројекте из Српске – енергетика у првом плану

11/02/2026

Да би Република Српска могла и да се развија и да имамо своје капацитете, специјални представник САД за глобалну сарадњу Паоло Замполи ће на праве адресе однијети оне пројекте о којима је делегација Српске говорила боравећи у Вашингтону, рекао је предсједник Владе Српске Саво Минић, на конференцији за новинаре у Бањалуци, након састанка са Замполијем.

– Имамо јасне поруке на који начин то да презентујемо и сигуран сам да ће доћи до реализације. Могу вам рећи да се првенствено ради о пројектима из области енергетике – нагласио је Минић.

Минић наглашава да је Замполију било важно пренијети да Република Српска жели да живи у миру и да неће угрозити функционисање унутар Дејтонског мировног споразума.

– Позвао сам Замполија да разговарамо о круцијалним стварима које се односе на све оно што се дешава у БиХ. Американци су прилично упознати са ситуацијом. Ми желимо да функционише Дејтонски споразум, али онај оргинални – додао је Минић.

Он је додао да су САД апсолутно реалан партнер Републике Српске.

– Желим да кажем да Српска тренутно води двије активности. Прва тема се односи на заштиту институција Републике Српске и презентовање Српске у свијету управо онаквом каква она јесте. Ми нисмо никакав рушилашчки елемент, ми не правимо ниаккву сецесију, ми се ни од кога не одвајамо, то су јуче рекли и српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић и предсједник СНСД-а Милорад Додик – поручио је Минић.

Минић је рекао да је разговарано и о проблемима и начинима финасирања када је у питању енергија из обновљивих избора као и о другим пројектима о којима сада не може говорити.

Истакао је да је ово био један од најкоректнијих састанака када је у питању страна дипломатија и могућност сарадње са Републиком Српском.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести