НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

„Недопустиво понашање Петровића – не сарађује са републичким институцијама“

20/01/2023

Директор Јавне установе „Воде Српске“ Мирослав Миловановић оцијенио је да се градоначелник Бијељине Љубиша Петровић неодговорно понаша у условима ванредне одбране од поплава и да не сарађује са институцијама Републике Српске, што је недопустиво.

 

 

– Не одговара на позиве премијера Српске Радована Вишковића који би да се информише о ситуацији у Семберији усљед падавина и то оставља без коментара. Никакав коментар немам. Лично сам га јутрос контактирао прије него што смо увели стање ванредне одбране од поплава, позивао његов број телефона и није ми се јављао – рекао је Миловановић Срни.

Он је додао да је покушавао да оствари контакт са градоначелником и посредством његовог шефа кабинета, те понудио да са својим људима техничке струке оде на састанак у Градску управу.

– Покушавао сам то како бисмо се договарали шта да чинимо ако ситуација буде још алармантнија, али ни на моје позиве није одговарао тако да просто немам коментар – рекао је Миловановић.

Он је поновио да је недопустиво да се неко на таквој функцији тако понаша.

НОВИТОВИЋ: ПЕТРОВИЋ ДА РЕАГУЈЕ У ИНТЕРЕСУ СВИХ ГРАЂАНА

Вршилац дужности директора Републичке управе цивилне заштите Милан Новитовић сматра да градоначелник Бијељине Љубиша Петровић треба да реагује у интересу свих грађана у условима ванредне одбране од поплава и да се понаша у складу са законом, а не да има политички приступ и да се не јавља на позив премијера и надлежних институција.

– У оваквим ситуацијама наша политика и политички ставови и интереси треба да буду далеко иза онога што су наше обавезе према грађанима – рекао је Новитовић Срни.

Новитовић истиче да у оваквим ситуацијама прекид комуникације није најбољи избор, али да је то Петровићево понашење и његов приступ.

ПЕТРОВИЋ ДУЖАН ДА САРАЂУЈЕ СА ИНСТИТУЦИЈАМА

Предсједник Скупштине града Бијељина Александар Ђурђевић изјавио је да градоначелник Петровић мора сарађивати са званичницима и инститицијама Републике Српске, посебно у условима ванредне мјере одбране од поплава и све лично оставити пострани.

Ђурђевић сматра веома неодговорним што неко ко је командант Штаба цивилне заштитене не одговара на позиве предсједника Владе Републике Српске Радована Вишковића и осталих надлежних, те поручио Петровићу да се у оваквим ситуацијама морају оставити по страни „лични афинитети“.

– Он је због свих грађана које представља дужан да сарађује са свим институцијама и органима Републике Српске, посебно у оваквим ситуацијама – рекао је Ђурђевић Срни.

Он сматра да је овакво понашање градоначелника за сваку осуду и да од тога штету, како каже Ђурђрвић, могу имати само грађани Бијељине и Семберије.

– Искрено се, ипак, надам да до такве штете неће доћи – рекао је Ђурђевић.

Подсјећамо, док ријека Дрина пријети Семберији, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић не одговара на позиве из Владе Републике Српске, Јавне установе „Воде Српске“ и Републичке управе цивилне заштите, сазнаје РТРС у Влади Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести