НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Одговор првих људи Српске: Нисмо узнемирени, ми смо одлучни!

12/03/2025

Нисмо узнемирени, ми смо одлучни- одговор је то првих људи Републике Српске након што је бх. Тужилаштво издало наредбу за њихово привођење.

 

 

Из Сарајева сам за рођендан као „честитку“ добио хајку и политички прогон, поручује Милорад Додик. Како каже, оно што се ради је удружени муслимански подухват који говори о томе да су муслимани кренули да руше Републику Српску, и то они који поступају по одлукама странаца.

СИПА-и којој је наредба за асистирање при привођењу издата, препоручује да не дјелује. Док ЕУФОР за тако нешто, нема мандат.

„Ово је данас ништаван посао, он је политички мотивисан јер нема ни у једном закону нема овог дјела та које они покушавају и ми напросто нећемо у томе да учествујемо јер они крше то све и ону покушавају да створе фактичку ситуацију, видјећемо која ће фактичка ситуација бити на крају, овдје нема ни једне потребе да се било ко узнемирава нисмо ни ми узнемирени, ми смо одлучни. Нема тог удара коју нисам спреман да истрпим, за Републику Српску, Милорад Додик ће обављати своје послове, али никада нећу отићи из Републике Српске, и ако неко мисли да смо кукавице грдно се преварио“, каже Додик.

Тужилаштву се нећу одазвати јасан је и премијер. Не бојим се њиховог шиканирања, каже Радован Вишковић. Нисам урадио ништа против Устава који сам као предсједник Владе дужан да поштујем. Он је указао да из Сарајева желе да праве нове прогоне и да остваре унитарну БиХ, што им је остало као ратни циљ.

„Је л овдје неко некога заиста по оној народној, у здрав мозак, и онда каже налог за привођење. Ја, грађанима Републике Српске, кажем никада својом вољом нећу доћи у тај суд и тужилаштво у Сарајеву само зато што им не вјерујем и само зато што не очекујем од њих правичност“, каже Радован Вишковић.

Бити правичан у БиХ значи бити прогоњен. Покушава нам се одузети право на одбрану, али ми га се нећемо одрећи, каже први човјек парламента. Онај који га је осумњичио са осталим званичницима Српске заправо напада уставни поредак.

„Бити у праву значи бити прогоњен, у овом моменту људи који хушкају који траже рат, позивају на хапшење политичких противника који траже уништавање једног народа и њихове Републике који крше уставни поредак и Дејтонски споразум су заштићени и њихова харанга се усмјерава на нарушавање нашег права“, каже Ненад Стевандић, предсједник Народне скупштине Српске.

Званични Српске поновили су да ће наставити да раде свој посао без обзира на притиске. И да ово није одбрана појединца него Републике Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести