НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Анђелковић: Забрана уласка Ковићу у БиХ удар на Српску

15/03/2022

Политички аналитичар Драгомир Анђелковић изјавио је да је забрана уласка у БиХ професору Филозофског факултета Милошу Ковићу удар на Републику Српску.

 

Драгомир Анђелковић

Ковићу је у суботу гранична полиција БиХ прелазу Вардиште забранила улазак, уз образложење да представља претњу по безбједност БиХ.

– Ово уистину подсјећа на најцрње вријеме стаљинизма, да се неко прогања због става. Професор Ковић ни на који начин не може да угрози безбједност БиХ, посебно што 49 одсто ентитета БиХ представља Републику Српску, гдеј га виде у најпозитивнијем свјетлу. Ово је удар на Српску, неко покушава да демонстрира Бањалуци да може да успоставља кинески зид између Српске и Србије. Не вјерујем да ће то моћи да се одржи – казао је Анђелковић.

Он сматра да је ово једна од посљедица рата у Украјини.

– Мислим да ће Бањалука озбиљно реаговати, ово је једна посљедица онога сто се дешава у Украјини. Сад је неко у Сарајеву помислио: „Опет долази наших пет минута“, али не вјерујем да ће то дати ту врсту резултата, јер Запад не жели да отвара нови фронт, посебно не у свом дворишту. Ово је више провокација – додао је он.

Упитан да прокоментарише изјаву косовског амбасадора у Њемачкој Фарука Ајетија, који је рекао да су косовски Албанци, међу њима и бивши борци ОВК, заштитили манастир Дечане од „гневне гомиле“, уз тврдњу да су многе српске православне цркве прије више вјекова биле албанске католичке цркве, Анђелковић је рекао:

– Ради се о замјени теза, дрскости, лажима. Квази дипломата износи ствари које су несхватљиве. Сваки наш манастир има свог ктитора, зна се шта је кад подигнуто, посебно што Албанаца у то вријеме скоро да није било. Било је око два одсто албанских сточара, о чему свједочи и турски попис – нагласио је.

Он сматра да се „русофобија“ у региону се пројектује и на Србију.

– Сви су се осоколили сада. Та русофобија се сада пројектује и на нас. Многи у региону покушавају да нас стигматизују. Навикли смо ми на то, Русија неће поклекнути, наћи ће начин да заштити своје интересе, а и Србија ће наћи начин да заштити оно до чега нам је стало – нагласио је Анђелковић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести