НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Анђелковић: Америка и НАТО сталним мијешањем угрожавају Дејтон и суверенитет БиХ

31/01/2024

Политички аналитичар Драгомир Анђелковић сматра да су предстојеће посјете помоћника америчког државног секретара за европска и евроазијска питања Џејмса О`Брајена и замјеника генералног секретара НАТО Мирче Џоане БиХ суштински у функцији рушења Дејтонског споразума.

Коментаришући најаве да О`Брајен и Џоана сутра долазе у Сарајево како би подржали суверенитет и територијални интегритет БиХ, Анђелковић је за Срну рекао да би њих двојица, уколико стварно долазе са том намјером, морали да кажу ко то угрожава.

 

– Јасно је да САД и водеће западне силе које су у НАТО угрожавају суверенитет БиХ сталним мешањем. Они угрожавају стабилност и Дејтонски споразум тако што намећу централизацију, односно подржавају сарајевске кругове у њиховим хегемоностичким настојањима – оцијенио је Анђелковић.

 

Према његовим ријечима, ако НАТО стварно жели да подржи БиХ, требало би да се обрати својим чланицама и од њих принципијелно затражи да се не мијешају у унутрашњу политику БиХ и да не руше њен уставни поредак.

 

Он је истакао да адреса за ту врсту примједби није Република Српска, већ су то кругови у Сарајеву који настављају да воде ратнохушкачку политику из деведесетих година прошлог вијека и њихови западни ментори.

 

– Ти исти западни ментори су у НАТО-у, а нерелано је да организација која их окупља сама себе осуђује. Ово је наставак лажи и преваре гдје се осуђује Република Српска, која је у ствари жртва оних који су рушиоци БиХ – рекао је Анђелковић.

 

О`Брајен у БиХ стиже сутра и остаће до суботе, 3. фебруара, а Стејт департмент најављује да ће се током посјете састати са високорангираним званичницима власти на нивоу БиХ, као и са Кристијаном Шмитом.

 

И Џоана у Сарајево долази сутра, а током дводневне посјете разговараће са члановима Предсједништва БиХ, предсједавајућом Савјета министара Борјаном Кришто и члановима Колегијума Парламентарне скупштине БиХ.

 

Џоана и амбасадори земаља НАТО у БиХ састаће се са командантом Главног штаба НАТО-а у Сарајеву генералом Памелом Мекгахом, долазећим командантом Еуфора у БиХ генерал-мајором Ласлом Штицом, Кристијаном Шмитом и представницима међународне заједнице у БиХ.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести