НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Дјеца Косова и метохије уживају у Републици Српској

23/06/2024

Широки осмјеси, сузе и загрљаји прави су доказ важности пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“. Испред школе Свети Сава стигло је њих 45, а браћу и сестре са Косова и Метохије дочекали су њихови вршњаци са својим родитељима, који ће наредних дана бити добри домаћини. Урошу Стојковићу из Новог Брда ово је трећа посјета Републици Српској.

 

„Јако ми је лепо, путовали смо лепо, и радујем се ових недељу дана дружења са нашим пријатељем. Прелепо је и волим да се дружим са Матијом, код њега сам у породици“, рекао је Урош Стојковић.

Малишане у наредних седам дана очекује богат садржај, а осим организованих дружења домаћини кажу да су за своје госте припремили још изненађења.

„Дијете са Косова које долази код мене зове се Тијана Јовановић. Размишљали смо можда мало у програме са дјецу са Косова а мало ћемо ићи и ми некуда“, рекла је Миа Марковић.

„Ми смо индивидуално свашта нешто испланирали, видјећемо, први пут нам дијете долази па док се упознамо. Ја сам већ ступила у контакт са мајком тако да знам већ шта дијете воли и не воли, и већ смо се договориле. Ова дјевојчица је била већ претходне двије године тако да се надам да ћемо се снаћи“, рекла је Ивана Ристовић.

Емоције су увијек јаче на растанку каже наставник Јовица Ђорђевић. Већ годинама долази у Источно Сарајево и одушевљен је гостопримством. Сматра да би дјеца из Републике Српске требала посјетити Косово и Метохију. Упркос потешкоћама са којим су суочени Срби из овог дијела Србије сматрају да је ипак најљепше остати на свом огњишту.

„Лијеп пројекат захваљујем се градоначелнику и свима који су то организовали, Арлову. Родитељима највише, јер су одвојили времена, новаца и живаца да буду домаћини нашој дјеци, директорици која није дозволила да било које дијете остане и не дође. Волио бих да ова дјеца дођу код нас док имају гдје да дођу јер нас је све мање“, рекао је Јовица Ђорђевић, наставник.

„То што чинимо заједно са родитељима наше школе је нешто заиста племенито, вриједно сваке пажње. Мислим да је организација коју имамо из године у годину све боља јер су то родитељи који већ неколико година примају исту дјецу, лакше је њих угостити јер су се већ прилагодили овом боравку, а ове године имамо и 15 породица који први пут примају неке од малишана“, рекла је Жељка Топалић, директор ОШ „Свети Сава“ Источно Ново Сарајево.

36 малишана у исто вријеме стигло је и у Источну Илиџу, из мјеста Шилово и Витина. На шеталишту „Др Миодраг Лазић“ дочекали су их ученици основних школа „Петар Петровић Његош“, „Алекса Шантић“ и „Јован Дучић“.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести