НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Ђурђевић: Градоначелници Бијељине и Бањалуке желе да скрену пажњу са финансијских проблема

12/12/2024

Град Бијељина, за четири године, потрошио је 250 милиона марака. Да је 10,7 милиона ненамјенски и незаконито поторшено, утврдила је Главна служба за ревизију, рекао је предсједник Скупштине града Александар Ђурђевић.

Сматра да градоначелници Бијељине и Бањалуке желе да скрену пажњу са финансијских проблема у које су довели ова два града.

 

– Добијали су значајна средства, значајно веће приходе од ПДВ-а, добијали су значајно веће буџете из године у годину. Имали су новац, потрошили су новац, остали дужни свима са којима су имали било каквог посла и сад су се нашли у проблему. Сад је једини излаз да праве неки покушај обојене револуције или шта је већ у питању. Скретање пажње са конкретних проблема, дуговања, лошег домаћинског пословања – рекао је Ђурђевић.

 

Народна скупштина Републике Српске усвојила је током ноћи Закон о измјени и допуни Закона о буџетском систему који је изазвао бурну расправу у скупштини и испред ње.

 

Скупштински колегијум није одобрио градоначелницима Бањалуке и Бијељине, Драшку Станивуковићу и Љубиши Петровићу да се обрате на сједници, већ за говорницом у скупштинском холу. Изгласаним актом, прописано је да приход од индиректних пореза општина и градова који имају више од 100 хиљада становника након обрачуна буде умањен за седам одсто.

 

Министар финансија Зора Видовић је рекла да је да ће овај закон допринијети да неразвијене општине добију знатну финансијску корист с обзиром да су им буџети јако мали.

 

Предсједник Владе Радован Вишковић истакао је да је Влада у Бањалуку, у протеклих пет година, уложила милијарду и 136 милиона марака, на шта је поносан.

 

Вијести из исте рубрике

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести