НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Ово је политички прогон, оптужница не постоји на правним основама

12/08/2023

Предсједник Републике Српске Милорад Додик поручио је да ће се одазвати Тужилаштву БиХ због подигнуте оптужнице, али да оптужница не постоји на правним основама и да је ријеч о политичком прогону.

 

 

„Ово је срамно, ово је угрожавање суверенитета за који се многи боре у БиХ. Ово нема везе са правом, ово је политичко насиље и сила иза које стоји амерички амбасадор Марфи у БиХ који сваки дан смишља како ће нешто учинити против Српске ширећи србофобију, придобијајући муслимане у Сарајеву да и они то раде, као што је и овај тужилац“, поручио је Додик и рекао да је ово срамно подизање оптужнице на основу наводног квази закона који је наметнут.

Он поручује да Тужилаштво није одолило притиску и прихватило је да изручи оно што се од њега тражи. Оптужница је писана данима уз асистенцију Марфија. Огласила се амбасада САД-а и канцеларија ОХР-а подржавајући оптужницу.

„Предсједник сам Републике и нисам имао дилеме између тога шта да урадим. Нисам имао никакве потребе да се осврћем на законе које немају правно утемељење. Радио сам посао предсједника, потписао указ и то ћу урадити увијек када НСРС донесе закон. Нисам тада имао дилеме, немам ни данас. Увјеренији сам у ово што радим“, каже Додик.

Он поручује да страни фактор прави поданичку атмосферу да би се довели послушни Срби.

„Тужилаштво нема уставну основу, на то Српска указује деценијама. Није ускладу са уставом, Устав није дао овлашћење БиХ да се бави овим питањем. И поред тога што сам годинама то оспоравао, одазваћу се сваком позиву који добијем. Суд има више слуха него Тужилаштво које је то морало да уради. Срамно је да имамо такве тужиоце. Обично се тужилаштво хвали независношћу и правном струком, то треба да буду високо морални правници, а не ови ниски полтрони као овај тужилац. Он је спреман да због мали чаршијских захтјева, да бу учинио срећним Бећировића, ради ово што ради“, рекао је Додик.

Он је скренуо пажњу на чињеницу да је одређено троје тужилаца да раде на овом предмету, а да је остао само један који није оклијевао.

„Тај закон за који они мене терете не постоји. Шмит није високи представник. Канцеларија ОХР-а не постоји, ако нема високог представника нема ни Канцеларије. Пола БиХ то не признаје. Не прихватају ни мешетерије које ради амерички амбасадор САД-а. Он је спреман само да напакости Републици Српској. Позвао сам неке амбасадоре који су ми рекли да Марија не могу очима да гледају. Оптужница не постоји на правним основама, ово је политички прогон. Желе да нас направе послушницима и то све одбрацујем“, рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести