НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Прича о рушењу уставног поретка је цинична

08/04/2025

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да се званичници Српске залажу за Устав и да је цинична прича да руше уставни поредак.

 

 

– Не угрожавамо мир, бавимо се политичким процесима, а не ратом – рекао је Додик.

Додик је истакао да су званичници Српске навикли на стални притисак било да долази од странаца или муслимана из Сарајева.

– Сада су примијенили нову методу да странац донесе одлуку и ако га не поштујеш можеш да одговараш. Тиме је срушен Устав, али то за правосуђе није битно – рекао је Додик.

Предсједник Српске је указао да је кључно питање забрана његовог политичког рада.

– Схватили су да најважније ауторитете из Републике Српске треба судски прогањати у чему им помаже странац – рекао је Додик.

Он је навео да је Кристијан Шмит својим одлукама хтио да заврши неке незавршене послове у БиХ.

– То нам се нуди као перспектива – рекао је Додик и додао БиХ никада није требала да опстане.

Додик је истакао да Српска хоће све да врати у нормалу.

– Можда није проблем да постоје суд и тужилаштво на нивоу БиХ, али овакав монструм какав је сад не може – рекао је Додик.

Додик је навео да су институције Српске прикупиле све информације о нападу на предсједника Србије Александра Вучића у Сребреници, али да правосуђе на нивоу БиХ ништа није предузело.

– И када се побуните против тога прогласе вас сецесионистом – рекао је Додик за ТВ „Информер“.

Притисци на Српску се појачавају, каже Додик, јер још постоји вакуум у администрацији америчког предсједника Доналда Трампа када је ријеч именовању новог амбасадора.

Додик је указао да је политичком Сарајеву крива и Србија, односно јака Србија коју је направио Вучић.

– Њихови јастребови Рамо Исак и Зукан Хелез су људи који немају никаквог политичког капацитета – рекао је Додик и додао да Елмедин Конаковић злоупотребљава позицију министра иностраних послова у Савјету министара и говори у своје име.

Додик је истакао и да политичко Сарајево игнорише одлуку Интерпола да одбаци захтјев вануставног Суда БиХ за расписивање међународне потјернице за званичницима Српске.

– Они су научили да им се испоштује све што кажу – рекао је Додик и додао да политичко Сарајево мотивише „Исламска декларација“ Алије Изетбеговића.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести