НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Српска и ФБиХ морају сарађивати, дијалог могућ само без мијешања странаца

15/07/2024

Предсједник Републике Српске Милорад Додик истакао је да Република Српска и Федерација БиХ морају сарађивати као добри партнери, који се узајамно поштују и уважавају, и зато је дијалог политичких представника три конститутивна народа и два равноправна ентитета једино рјешење да се очува дејтонска БиХ и то без међународног интервенционизма.

 

 

– Наши ставови су познати, БиХ је морање за нас, али прихватамо и боримо се за очување дејтонске и уставне БиХ, јер је она једини гарант заједничког живота Срба, Хрвата и Бошњака. Једино дејтонска БиХ је могућа и одржива. Бошњачки политички представници узалуд се надају да ће им мијешање странаца, наметање одлука и страни интервенционизам донијети унитарну БиХ. Од тога нема ништа – рекао је Додик у интервјуу Срни.

Предсједник Српске је појаснио да је обавеза свих политичара у Републици Српској, Федерацији и БиХ да покажу више одговорности и спремности да заједно створе услове за нормалан рад, јер само тако може се ићи ка напретку.

– Без обзира на то како ће наша будућност изгледати, као добре комшије, морамо урадити све да сачувамо стабилност и омогућимо развој и Српске и Федерације и у том погледу дијалог домаћих политичара је оно што може довести до рјешења и компромиса. И понављам, само дијалог домаћих изабраних политичких представника без мијешања странаца – поручио је Додик.

Кампања која је свих ових година вођена против Републике Српске, као и тајно стављање на дневни ред резолуције о Сребреници, рекао је предсједник Додик, довела је до огромног страха, мржње и неповјерења између народа у БиХ, а Срби више не виде своју будућност у БиХ која им се покушава наметнути.

Он је констатовао да будућности нема у наметању, игнорисању једног конститутивног народа, закулисаним радњама, већ само у отвореном и директоном дијалогу три конститутивна народа и два равноправна ентитета који и чине БиХ.

– Ако желимо сачувати дејтонску БиХ, која је једино могућа, то је једино рјешење, у супротном можемо бити добре комшије, да живимо једни поред других, радимо и сарађујемо. Све друго је мрцварење и мучење овог народа који 29 година након Дејтона жели да живи нормално, ради и привређује – истакао је предсједник Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести