НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Граорац: Тешко могућ даљи заједнички пут у БиХ након усвајања резолуције о Сребреници

25/05/2024

Предсједник Републичке организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Исидора Граорац изјавила је да је послије усвајања резолуције о Сребреници у Генералној скупштини УН тешко видљив и могућ неки даљи заједнички пут у БиХ.

 

 

– Како је планирано и вођено све ово, како се иза леђа, уцјенама и условљавањима дошло до ове резолуције, сасвим је оправдан револт, незадовољство и наше противљење доношењу једног оваквог документа који нас је удаљио више него послијератних година. Ако неко сматра да си геноцидан, онда како очекивати да жели са тобом са живи у међусобном поштовању и сарадњи – изјавила је Граорчева Срни.

Она је истакла да активности бошњачке стране које су врхунац достигле на Генералној скупштини УН нису почеле јуче, нити прије мјесец дана, када је објелодањена информација о намјерама за усвајање накарадне, једностране и антисрпске резолуције.

Према њеним ријечима, протеклих дана ни у једној изјави, чланку и мишљењу са бошњачке стране није се чула ниједна ријеч о српским жртвама.

– Зашто? Јер су им небитне, не признају их, не поштују нас и нашу бол. Што вријеме више одмиче све је јасније да је ово био само привид неког заједничког живота, да су намјере друге стране биле само да у свијет оде прича о њиховом жртвама, а да су наше минимизиране и да о њима не треба причати и признати их – поручила је Граорчева.

Она сматра да ће инцидената као што је био онај у Сарајеву са дјечаком и његовом мајком сасвим сигурно бити још јер су се пробудиле сјене прошлости и подјела што је још један доказ да доношење резолуције неће донијети ништа добро.

Граорчева је нагласила да српски народ без обзира на све даље иде поносно и да ће јаче него икада износити истину о бројним ратним злочинима који су вршени над српским становништвом у рату.

– Нека свијет чује за више од 30.000 убијених, за које скоро нико није одговарао, за више од 400 дјеце коју су убили само зато што су српска, за ритуална убијања муџахедина, разна звјерства којима су уморени српски цивили и борци – подсјетила је Граорчева.

Она је истакла да ће Република Српска живјети вјечно, свидјело се то некоме или не, као и да ће својим постојањем свједочити о херојској борби синова за вјековна огњишта, родну груду и породицу.

– Нема те одлуке или закључка који нас може поколебати у жељи да сачувамо оно што нам је најсветије – закључила је Граорчева.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести