НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Кецмановић: БиХ треба престати да постоји дан након што се распадне ЕУ

18/01/2025

Професор емеритус Ненад Кецмановић оцијенио је да БиХ треба престати да постоји дан након што се распадне ЕУ, јер неће имати ко или шта да је придржава, нити циљ који је уједињује.

 

БЕОГРАД, 28. ФЕБРУАРА /СРНА/ – Професор Ненад Кецмановић поручио је данас да би се историја Републике Српске могла посматрати и као историја борбе за уставност и законитост.

 

– Босна је већ сада мртвац који хода на штакама – једна је ЕУ, а друга НАТО – навео је Кецмановић у ауторском тексту за „Политику“.

Кецмановић је додао да су се људи који живе у Републици Српској већ одавно навикли на безброј парадокса, контрадикција, нелогичности, неуставности и незаконитости, бесмислица и глупости и да се не питају више каквог то има смисла.

Он је навео да нема више „истине и помирења“, „повратка на огњишта“, „договора о уласку БиХ у НАТО“, никаквих иницијатива споља ни изнутра да се три стране у БиХ о било чему договоре и нађу рјешење.

Кецмановић указује да се изјаловила и прогноза да ће млађа генерација, неоптерећена крвавим ратним искуствима, бити способна да отвори унутрашњи демократски дијалог о будућности БиХ.

Он истиче да се догодило сасвим супротно – ратна генерација у Српској, упркос грађанском рату памти своје добре комшије, школске другове оне друге или треће стране, док су за данашње генерације рођене у Српској, у другом ентитету сусједи који их нешто стално псују, пљују и мрзе.

Кецмановић додаје да је процес распада БиХ добио замах доласком Кристијана Шмита, те да је његов нерегуларни статус морално психолошки разоткрио полудејтонски поредак.

Он је навео да је Шмит као одговор да наводно има диктаторска бонска овлашћења да крши Дејтонски устав и законе добио да Република Српска има изабрану скупштину, предсједника, Владу, свој народ, земљу, ентитетске границе, да је проучила Дејтон и зна шта хоће.

Према Кецмановићевим ријечима, Жељко Комшић представља Бошњаке умјесто Хрвате, а министар спољних послова Елмедин Конаковић само Бошњаке, умјесто све народе БиХ.

Кецмановић подсјећа да је бошњачка страна преузела једну од изворних дејтонских надлежности заједничких органа а то су спољни послови, те да гдје год Денис Бећировић оде у иностанство без сагласности друга два члана Предсједништва БиХ, за њим стигне депеша од Жељке Цвијановић да он не представља БиХ, него само њен фртаљ, па га и онда и тамо третирају као фртаљ.

Поводом изјаве Конаковића да би 9. јануар требало прогласити даном жалости у цијелој БиХ, Кецмановић наводи да би тај приједлог требало да се протегне на свих 365 дана у години.

– Бошњаци би цијелу годину плакали зато што су од цијеле БиХ изборили само једну четврт, а Срби и Хрвати, иако три четврти, плачу зато што још живе у њој – навео је Кецмановић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести