НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Којић: На сцени константни притисци америчке и британксе амбасаде

18/03/2023

Најављено доношење одлуке о обустављању контаката са америчким и британским дипломатама и амбасадама у БиХ је реална и рационална мјера, оцјењује посланик у Представничком дому БиХ парламента Милорад Којић.

 

 

Истиче да су на сцени константни притисци од америчке и британске амбасаде на рушење оног што је загарантовано Дејтонским мировним споразумом и уставима БиХ и ентитета, те да је посљедњи примјер напад на имовину, односно одобравање америчке и британске администрације да се имовина одузме од Републике Српске.

– Оно што је свагдје у свијету нормално јесте да ако амбасадори крше Устав у држави у којој обављају дужност амбасадора, они буду протјерани и замрзавају се дипломатски, прије свега дипломатски, а послије тога, чак могу и економски односи са државом из које амбадсадор долази. Ја мислим да је сасвим реална и сасвим рационална мјера коју ће донијети очигледно Народна скупштина, прије свега одређене мјера Влада Српске, па послије тога Народна скупштина да се прекину сви контакти свих функционера из Републике Српске са америчком и британском амбасадом – нагласио је Којић за РТРС.

Додаје, да са сигурношћу може да каже, да ће он као посланик у Парламентарној скупштини досљедно поштовати одлуке највишег законодавног тијела Републике Српске – Народне скупштине Српске.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је крајњи циљ Америке и Велике Британије демонтажа Републике Српске, у шта деценијама улажу огромне напоре, те да је њихова политика направила БиХ проклетом земљом.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести