НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Којић: Закони усклађени са Уставом Српске

07/03/2025

Четири закона усвојена у Народној скупштини Српске су усклађени са Уставом Српске, изјавио је посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Милорад Којић.

Којић је нагласио да „постоји врло јасна норма коју треба поновити“.

 

– Члан 33 Устава БиХ каже да су све надлежности које нису прописане овим Уставом у надлежности ентитета. Значи, нема проблема у доношењу ових закона. Тиме се само поштује Устав – објаснио је Којић.

 

Којић је упозорио да је Кристијан Шмит једина особа која је извршила напад на уставни поредак.

 

– Шмит је прекршио Устав БиХ и увео БиХ у веома опасну и кризну ситуацију. Њега се не зове на одговорност јер је он, наводно, дипломата и не може бити саслушан ни као свједок. С друге стране, наши посланици који уживају право имунитета зову се на саслушање. Шта је онда имунитет, позив на силу? – упитао је Којић.

 

Говорећи о позиву Тужилаштва БиХ предсједнику Српске Милораду Додику да у понедјељак дође на саслушање Којић је упитао зашто би се ико одазвао њиховом позииву кад се у Српској више не примјењују њихове одлуке?

 

– Једино што је предсједник Српске радио јесте провођење Устава Српске и доношење закона који ни на један начин нису у супротности са оним што пише у Уставу БиХ. Високи представници који су отимали надлежности Српској су требали бити процесуирани због напада на уставни поредак – поручио је Којић.

 

Којић је оцијенио да политичко Сарајево у недостатку аргумената покушава да направи атмосферу рата.

 

– Грађани немају разлога за страх да ће се овдје десити било какав оружани сукоб. Све се ради папиром. Еуфор је овдје да заштити од било каквих сукоба, а не да стаје на било чију страну – истакао је Којић.

 

Коментаришући позив Министарства унутрашњих послова Српске припадницима СИПЕ из Српске у којем им је понуђено запослење у МУП-у Којић је нагласио да то најбоље показује да сви ти људи имају загарантовано радно мјесто.

 

– Влада Српске у континуитету ради на повећању плата и социјалних давања, а у том дијелу имаћемо значајна повећања плата за полицијске службенике. Самим тим потврђује се стабилност Српске и очување уставно – правног поретка – закључио је Којић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести