НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Минић: Пуна одговорност и казна за све оне који нису радили по прописима

30/10/2024

Не треба поштедити било кога ко је нешто злоупотријебио, и то по свему судећи траје годинама. Онога момената када будемо имали пуну одговорност и када неко буде кажњен за то, имаћемо здравију климу и позитивно пословање, рекао је Саво Минић, министар, пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да јавна поговарања о огромној крађи и злоупотребама у Шумама Републике Српске и шумским газдинствима очигледно имају реалну основу и да је затражио од надлежних да спроведу општу акцију.

 

– Овдје је све јасно као дан. Тражили смо од Управе да нам маркира која то газдинства нису пратила извршење. Зашто нико није покренуо дневне или седмичне извјештаје о извршењу? Проблеми су више субјективне природе и они се огледају у извршењу које није на задовољавајућем нивоу и тренутно износи једва 70 одсто, што значи да је деветомјесечни губитак око пет милиона КМ, затим информациони систем се не примјењује у свим организационим јединицама једнако – истакао је минић.

 

Минић је навео да велики проблеми леже и у чињеници да је велики број радника на боловању.

 

– Имамо око 400 радника по разним основама на боловањима. Многи међу њима имају потврде да су алергични на дрво, лист, и тако даље, што показује да они нису способни да раде у овом сектору.  Исто тако не треба нам оволики број економиста и правника, јер нам производња има низак степен покривености – додао је Минић.

 

Према његовим ријечима размишљало се и о ванредном попису цјелокупне имовине и стања на терену.

 

– Размишљали смо и о ванреднонм попису. који нажалост није могуће радити у овом тренутк , јер изискује огромне ресурсе прије свега у људству. Али, ми морамо једном утврдити стварно стање на терену. Стање је катастрофално, не треба да се лажемо, то знају сви шумари, сви директори, али и сви грађани – закључио је Минић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести