НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Стевандић: Налог Шмита нема правно дејство

03/01/2025

Налог Кристијана Шмита нема правно дејство и не представља адекватан инструмнет за мирно рјешавање правног спора, саопштио је Ненад Стевандић, предсједник Народне скупштине Републике Српске.

 

 

– Покушај правног изједначавања Налога са претходно октројисаним спорним законом, по чијим одредбама се води поступак против предсједника Републике, представља вид застрашивања народних посланика и свједочи непознавање или свјесно одступање од правних норми и стандарда што је карактеристично за тоталитарне режиме иза којих историјски стоје најтежа доба свјетских ратова и злочина који су почели као резултат кршења међународног права – наводи се у саопштењу Народне скупштине.

Стевандић је на конференцији за новинаре у Бањалуци додао да су угледни правници и спољни сарадници ангажовани, да направе квалитетан одговор, који је супериоран у односу на, прво саопштење Амбасаде САД-а на друштвеним мрежама, а потом на страници ОХР-а.

– Ово је материја садржи закључке Народне скупштине Српске, од раније, да одлуке доносе легитимно изабрани представници. То што је америчка Амбасада прво објавила, само себе коментарише. Поново напомињемо важност дијалога и комуникације насупрот пријетњи, налозима и уцјенама које само даље ескалирају ситуацију и воде у радикализацију подјела и сукоба – наведено је у одговору.

Подсјећамо, Амбасада САД у БиХ очигледно унапријед зна шта ће бити објављено на сајту ОХР-а. Они су поздравили „поништавање“ закључака НСРС-а од стране Кристијана Шмита, а ОХР није ништа објавио на сајту.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести