НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Уговор за запослене у јавним установама у области здравства – право на увећање нето плате до 25 одсто

31/01/2025

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић потписао је данас Посебни колективни уговор за запослене у јавним установама у области здравства Републике Српске са предсједницом Самосталног синдиката радника у здравству и социјалној заштити Републике Српске Зориславом Лукић, те Николом Чрнчевићем у име Синдиката здравства и социјалне заштите Републике Српске, за период од три године.

– Овим Посебним колективним уговором додатно су унапређена права радника у здравству у Републици Српској. Међу значајним одредбама уговора јесте ново право на увећање нето плате до 25 одсто за здравствене раднике у домовима здравља у изразито неразвијеним општинама, имајући у виду потребу да се и у најмањим срединама обезбиједи доступност здравствене заштите за становништво – наводи се у саопштењу.

 

Како се додаје у саопштењу, истовремено, у складу са захтјевима синдиката, предвиђено је повећање накнаде за ноћни рад са досадашњих 35 одсто на 40 одсто нето плате.

 

– Такође, накнада по основу рада на радном мјесту са повећаним ризиком повећана је са досадашњих 15 одсто на 20 одсто, уз утврђивање и минималног износа од два одсто за накнаду по овом основу. Предвиђено је и да радник има право на плаћено одсуство приликом смрти члана шире породице од два радна дана. Додатно унапређење положаја запослених постигнуто је и увођењем накнаде, односно повећања на нето плату возачима санитета, а коју су до сада имали само чланови медицинске пратње – додаје се у саопштењу.

 

Шеранић је истакао сталне помаке у погледу унапређења социо-економског положаја запослених у области здравства у Републици Српској, подсјећајући да ће медицинске сестре и техничари од јануарске плате добити повећање од 100 КМ у нето износу, а да од априла све раднике у здравству очекује и повећање плата од 10 одсто.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести