НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Врањеш: Политичко Сарајево има велики степен лицемјерја

21/03/2025

Дијалог је ријешење и Српска увијек позива на њега, рекао је Александар Врањеш, амбасадор БиХ у Србији.

– Дијалог је много једноставнији него да ово стање потраје. Међутим, Сарајево не жели никакав дијалог, призивају неке интервенције. Они живе у заблуди, јер то се неће десити. Позивамо на разговор, али ми знамо свој пут, ако с друге стране нико не жели сјести за стол – истакао је Врањеш.

 

Јуче су српски амбасадори и генерални конзули БиХ у отвореном писму члановима Предсједништва БиХ Жељку Комшићу и Денису Бећировићу поручили да БиХ није ни демократска ни правна држава заснована на владавини права и принципу подјеле власти докле год у њој постоји неоколонијална управа која је изнад закона, парламената, устава и демократске воље три конститутивна народа.

 

– Морали смо одреаговати, јер политички корпус бошњака има колективну амнезију. Проблем је када без знања српског члана Предсједништва БиХ дајете инструкције. Они то раде већ годинама, а то је упорно кршење Устава – додао је Врањеш.

 

Према његовим ријечима политичко Сарајево има велики степен лицемјерја.

 

– Подржавате рушење Дејтонског споразума, а онда ходате по свијету и говорите како неко руши државу. Запад никада није дозволио да се овдје направи унитарна бошњачка држава, како су ту желили у Сарајеву. Елведин Конаковић не може ни да наређује ни да повлачи амбасадоре. Он својим незнањем обрука себе, јер човјек није из те струке – поручио је Врањеш.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести