НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Жунић: Резолуција схваћена на прави начин – као средство за обрачун са Србима

12/07/2024

Резолуција о Сребреници у већем дијелу свијета схваћена је на исправан и једини могући начин – као средство за обрачунавање са Србима кроз етикетирање цијелог народа да би се Њемачка опрала од своје срамне прошлости, поручио је за Срну шеф посланичког клуба СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Игор Жунић, коментаришући наводе нелегалног Кристијана Шмита који је истакао да је овај документ „намјерно погрешно схваћен“ у политичке сврхе.

– Чињеница да је Њемачка спонзор тог неуспјешног пројекта објаснила је све намјере које су њени креатори имали. Она је политички документ, који је показао сву дволичност Њемачке, Америке и још неких земаља које нису нашле за важно да говоре о страдањима и геноциду почињеном над Србима, али су нашли да распакују тему Сребренице, како би се мање говорило о неким другим дешавањима – рекао је Жунић, говорећи о ауторском тексту Шмита за Франкфуртер Алгемајн Цајтунг.

 

Каже да је резолуција политички чин, који експлоатише њемачки лажни представник који напада Српску, јер нико неће да призна некога ко нелегално борави у БиХ.

 

– Које су стварне намјере такве личности говоре хвалоспјеви о Младену Иванићу, као и састанци са Јеленом Тривић – указао је Жунић.

 

Увјерава да њихови планови да Српској подметну неког новог Исака и сличне типове попут оних које гледамо у Федерацији, неће проћи у Републици Српској, јер то српски народ неће дозволити.

 

– Као изабрани представници народа, наша дужност и обавеза је да представљамо свој народ и радимо оно што народ од нас очекује, те заштитимо њихова права. Свака ријеч и све што ради руководство Српске, и то врло успјешно, је жеља српског народа – истакао је Жунић.

 

Каже да је Српска спремна за разговор и дијалог, али није спремна да улази у било какву комуникацију са непризнатим, нелегалним личностима који уз подршку Америке овдје праве хаос.

 

– Нико у Републици Српској не разговара са Шмитом, а то што Иванић и остали, бивши и садашњи ПДП-овци трче и код нелегалног и неименованог човјека, говори да су спремни на све, па и на сарадњу с онима који желе да угасе Српску – закључио је Жунић.

 

Шмит је такође и похвалио бившег члана Предсједништва и почасног предсједника ПДП-а Младена Иванића, наводећи да је он био спреман на разговоре и да треба окупити оне који мисле другачије од предсједника Републике Српске Милорада Додика.

 

Нелегални Кристијан Шмит критиковао је и одржавање Свесрпског сабора у Београду и доношење Декларације, истакавши да је ријеч о покушају рушења Дејтонског споразума, иако се у тексту овог документа позива на пуно поштовање Дејтона, односно Устава.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести