НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Српска издаваја 800.000 КМ за рукометни клуб Борац

02/06/2023

Предсједник Републике Српске Милорад Додик поручио је да ће Српска издвојити 800.000 КМ за Рукометни клуб Борац из Бањалуке, колико им је потребно да би постигли добар пласман у наредним годинама.

 

 

„Желимо Борац далеко снажнији, он то заслужује. Име Борца уписано је златним словима не само у историји овог града већ и европског и југословенског рукомета“, рекао је Додик новинарима у Бањалуци.

Након пријема за делегацију златне олимпијске генерације рукометаша из Минхена 1972. године, Додик је истакао да је ријеч о људима који су несумњиво ставили печат једном успјеху који је за Бањалуку у том тренутку био велики.

„Бањалука је град који има највећи број носилаца медаља олимпијских побједника, спортски град и полако се враћа на те стазе. Наша је обавеза да подржимо спортске активности“, нагласио је Додик.

Предсједник Рукометног клуба Борац Владимир Бранковић рекао је да је захвалан што је овај клуб домаћин олимпијским побједницима, славним спортистима бивше Југославије, региона и Европе, од којих неки нису били у Бањалуци и више од 30 година.

Бивши рукометаш Небојша Поповић рекао је да је у Бањалуку дошао након 30 година и да је ово потпуно нови, савремен град и да је захвалан на гостопримству.

Хрвоје Хорват, капитен рукометне репрезентације Југославије која је освојила злато на Олимпијади 1972. године, рекао је да је Бањалука била и остала рукометни центар, те да му је посебно драго што је након више деценија дошао у Бањалуку, у којој је видљив напредак.

Бивши рукометаш Абас Арсланагић рекао је да и даље прати сва дешавања у вези са Рукометним клубом Борац, чији је можда и најватренији навијач, али и критичар, те се нада да ће клуб повратити стару славу

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести