НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Што више буде оспораван, 9. јануар ће се грандиозније славити

19/01/2023

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић изјавио је да ће се 9. јануар – Дан Републике Српске све грандиозније славити што више буде оспораван.

 

 

Стевандић је подсјетио да 9. јануара 1992. године није било рата нити сукоба у БиХ, нико није убијен, није пуцано на сватове, што додатно нервира појединце.

– Овим сталним прозивањем званичника и институција Републике Српске и оспоравањем наших права и датума које славимо појединци обезбјеђују себи једну врсту бољег комодитета у Сарајеву. Навикли су да у Сарајеву имаш бољи статус и боље живиш што више нападаш Српску и њене представнике – рекао је Стевандић за АТВ.

Он сматра да се улази у веома тешко вријеме, а да је циљ ранијих санкција званичницима Српске и позива ЕУ на додатне само да се направи условни рефлекс да се Српска препадне када је ружно погледају.

– Да ми реагујемо као неко ко је нека врста заморца за неки експеримент, да ћемо бити кажњени уколико не испуњавамо туђе жеље. Ту треба додати и нашу неутралност у антируској хистерији, али исто тако и нашу неутралност у смислу територијалног интегритета Украјине коју нисмо доводили у питање, нити је ико у Српској рекао било шта ружно – нагласио је Стевандић.

Он је додао да му је жао жртава и на једној и на другој страни када је ријеч о руско-украјинском сукобу, који се, како сматра, користи како би се појачао притисак на Републику Српску.

Стевандић је рекао да у Српској постоји одређена врста зрелости када је ријеч о овом питању, али и да су се притисци увијек базирали на то да нађу људе који су спремни у властитом естаблишменту и народу да проводе политику која се креира споља како би они били оружје у њиховим рукама за обрачун са властима и легитимним представницима Српске.

Он је рекао да је у овом моменту Република Српска врста светионика који показује да размишља својом главом и не жели да учествује у хистерији ни против Русије ни против Украјине.

Он је додао да су сачувани коректни, пристојни, па чак и братски односи према Бошњацима и Хрватима у Српској и БиХ, те да није изречена нити једна ружна ријеч, уз показивање константног поштовања.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести