НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Тадић: Уставни суд БиХ већ припремио одговор на захтјев Бећировића и сарадника

06/03/2025

Правник Огњен Тадић изјавио је Срни да су се по принципу „појурите коњи врани“ члан Предсједништва БиХ Денис Бећировић и сарадници брзопотезно обратили крњем Уставном суду БиХ са захтјевом да поништи новоусвојене законе Републике Српске и да куцају на отворена врата крњег Уставног суда у којем је сигурно већ припремљен одговор којим се њихов захтјев усваја.

– То је већ ко зна који пут виђена ситуација. Да имају имало политичке памети знали би да ових закона не би ни било да су поштовали Дејтонски мировни споразум – рекао је Тадић.

 

Он је истакао да је због тога оцјена стања и након њиховог новог напада на законе Републике Српске којима се жели заштити Дејтонски мировни споразум непромијењена – политичко Сарајево је непријатељ Дејтонског мировног споразума и наставља да га руши.

 

Члан Предсједништва БиХ Денис Бећировић, предсједавајући Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ Денис Звиздић и замјеник предсједавајућег Дома народа Кемал Адемовић предали су данас заједничку апелацију Уставном суду БиХ због, како тврде, неуставних закона усвојених у Републици Српској.

 

Четири закона који су усвојени на посебној сједници Народне скупштине Републике Српске, а којима се забрањује дјеловање Суда и Тужилаштва БиХ, Сипе и ВСТС-а БиХ, ступили су на снагу, а од сутра ће бити у пуној примјени, изјавила је генерални секретар предсједника Српске Јелена Пајић Баштинац.

 

Указе о проглашењу ових закона синоћ је потписао предсједник Републике Српске Милорад Додик, а они су потом објављени у „Службеном гласнику Републике Српске“.

 

Предсједник Републике потписао је указе о проглашењу Закон о непримјењивању закона и забрани дјеловања вануставних институција БиХ, који се односи на забрану дјеловања Суда и Тужилаштва БиХ, Сипе и ВСТС-а БиХ.

 

Потписао је и указ о проглашењу Закона о Високом судском и тужилачком савјету Републике Српске, Закона о допуни Кривичног законика Републике Српске и Закона о Посебном регистру и јавности рада непрофитних организација.

 

Додик је рекао да вјерује да је урадио добар посао потписујући указе о проглашењу четири закона којима враћа Српској њено право, субјективитет и уставну надлежност.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести